Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk szyi po wycięciu tarczycy z powodu guzów i choroby Gravesa Basedowa


Gość Teresa

Rekomendowane odpowiedzi

4 m-ce temu miałam wyciętą cała tarczycę z powodu guzów i choroby Gravesa-basedowa. Od tej pory czuję cały czas jakby obrzęk całej szyji. Odczuwam każde przełykanie , często węzły chłonne są lekko powiekszone. Nad raną utworzyło się twarde zgrubienie na szyji, które odczuwam przy połykaniu potraw. Nie gorączkuję. Ogólnie czuję duży dyskomfort ,bardzo mi to przeszkadza .Co może byc powodem takich obrzęków???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może na skutek przeprowadzonej operacji doszło do uszkodzenia niewielkich naczyń limfatycznych co czasami właśnie przejawia się obrzękiem blizny i jej okolic. Taki stan czasami utrzymuje się miesiącami po takim zabiegu. Radziłbym wykonać kontrolne USG tej okolicy celem wykluczenia nagromadzenia płynu pod blizną. Można spróbować zastosować żele z heparyną dokładnie wsmarowywane w obrzękniętą okolicę ciała. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksandra

witam tez mialam obrzek nad blizna-lekarz kazal mi nad blizna smarowac lotionem 1000 i przedewszystkim musialam sobie robic leciutki masaż(poprostu dwoma palcami przesuwalam raz w lewo raz w prawo -delikatnie-pomoglo a blizne dwa razy dziennie -rano i wieczorem smaruje cienko mascia Cepan-mozna kupc na recepte i bez recepty,blizna wtedy staje sie mniej widoczna az do jej zaniku.Powodzeniaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tygodnir temu mialam OP usuniecie tarczycy rozpoznanie lekarskie M.Basedow.Obecnie mam powiekszone wezly limfatyczne,szczegolnie pod lewa pacha-bolesne.oprocz tej nieprzyjemnej dolegliwosci wystapilo zgrubienie,opuchlizna w klatce pirsiowej, przy dotyku bardzo bolesna, oraz przy ruchach rekami.Mam tagze silny obrzek blizny po operacji.*moje pytanie czy bol w klatce piersiowej moze byc nastepstwem uskodzenia podczas operacji nerwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawie 2 tygodnie temu (15 czerwca) miałam usuwaną całą tarczycę z guzami. Blizna jest ładna, cieńka, smaruję ją Scalgelem, ale znajduje się pod nią twardy obrzęk, który widać z profilu. Mam pytanie, czy to się wchłonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×