Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek pod skórą w dolnej części brzucha po cesarskim cięciu


Gość MonikaP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 33 lata, 3 lata temu rodzilam syna przez cesarke. W lewej dolnej czesci brzucha mam wyczuwalnego guzka. Jest on dosyc twardawy i umiejscowiony gleboko pod powloka skory brzucha.Wyczuwalny jest pod naciskiem . Guza nie odczuwam, ale podczas miesiaczki bardzo boli mnie ta strona brzucha .Na badaniu Usg opis guz wielkosci 1,5 cm umiejscowiony nadwiezadlowo tluszczak ? do obserwacji. Mam takie pytanie :czy w obrazie usg tłuszczak roznil by sie od tłuszczakomiesaka ? Guz nie jest na cieciu cesarkim, czy moglaby to byc endometrioza ktora wszeczpila nie niedaleko ciecia ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w obrazie usg tłuszczak roznil by sie od tłuszczakomiesaka ? - nie, nie da się tego raczej odróżnić w badaniu USG (rozważyć biopsję cienkoigłową) Guz nie jest na cieciu cesarkim, czy moglaby to byc endometrioza ktora wszeczpila nie niedaleko ciecia ? - raczej po objawach i lokalizacji jaką Pani przedstawiła ten guz wygląda na ognisko endometriozy - radziłbym w tej sprawie udać się bezpośrednio na konsultację do chirurga i usunąć tą zmianę z następowym badaniem histopatologicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu pani Moniku tego co pani pisze to ja mam to samo tyle ze ja na tym zgrubieniu mam jeszcze 4 purchelki które nachodzą krwią i póżniej pękają ale ogólnie bardzo to mi przeszkadza.Myslałam nad usunięciem ale bardzo się boje nie miałam zadnych badan ale po wizycje u ginekologa pani doktor stwierdziła ze to endometrioza ale sama już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam tez takiego guzka,wyczułam go rok po cc i poszłam z tym do mojego ginekologa kazał mi to obserwowac przez poł roku,po obserwacji poszłam znów okazało sie ze jest to do wyciecia,w styczniu ide na usuniecie,boje sie strasznie poniewaz juz przechodziłam ciecie i wiem jak to boli,ale nic nieda sie z tym zrobic trzeba usunac bo z miesica na miesiac bedzie coraz gorzej,ból mi przeszkadza podczas miesiaczki i przed kilka dni.. Jesli któras z was to samo ma co ja to wspólczuje sobie i tym kobietom co muszą tak samo cierpic..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×