Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mniejszy prześwit w jednej dziurce w nosie przy krzywej przegrodzie nosowej


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Ostatnio zacząłem sie zastanawiać czy nie mam przypadkiem lekko skrzywionej przegrody nosowej. Nie odczuwam z tego żadnego dyskomfortu choć mam niewielkie problemy z oddychaniem przez nos co jakiś czas. Skrzywienie zaczyna się na samym początku nosa (z zewnątrz ta wada jest niewidoczna) i polega na tym że w lewej dziurce mam *mniejszy* prześwit niż w prawej. Po ok.1,5cm przegroda sie prostuje i taka jest aż do zakończenia. Próbując ręcznie naprostować tą przegrodę odczuwam dziwny ból w przednich zębach w górnej szczęce (albo raczej w dziąsłach).... Mam 19 lat. Nigdy nie uczestniczyłem w bójkach itp a wadę tą mam od wczesnego dzieciństwa. Mam alergię i często (wiosna,lato) mam katar przez uczukenie na pyłki traw i kurz. Kiedyś jak mialem ok.2 lat będąc w chodziku przewrociłem się i upadlem na mały próg przez co mam niewielką bliznę nad jedną z brwi. Zastanawiam sie czy moze też nie upadłem na nos wtedy ale nic mi na ten temat nie wiadomo... Proszę o odpowiedź czy tą wadę należy zoperowac czy może pozostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej opis Pan stanu nosa nie budzi niepokoju i zapewne nie będzie wymagało leczenia operacyjnego. Jednak, aby dokładnie stwierdzić czy aby to jest skrzywienie przegrody nosowej i jakiego stopnia należałoby w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×