Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból ręki od palców do łokcia i drętwienie


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad tygodnia boli mnie lewa ręka od palców/włącznie/ do łokcia. Ból jest dość ostry ,kujący i ciągle się przemieszcza. Ręka na krawędzi od strony małego palca przy dotyku sprawia wrażenie podrażnionej. Ucisk ręki przy położeniu np. na stole również sprawia ból. Niekiedy ręka drętwieje szczególnie nocą w czasie snu. Starałam sobie sama poradzić i wygrzewałam ją ale to nic nie pomogło. Choruję na serce z powodu arytmii. Jednak nie wiem jaka może być przyczyna moich dolegliwości tym bardziej, że dotyczy to tylko lewej ręki. Z zewnątrz nie widać zmian. Nie wiem do kogo powinnam się udać po poradę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do neurologa. Takie dolegliwości mogą świadczyć o jakimś podrażnieniu lub stanie zapalnym nerwu łokciowego na podłożu np. ucisku w kanale w okolicy łokcia lub nadgarstka lub też zmian w odcinku szyjnym kręgosłupa (należałoby wykonać RTG tego odcinka kręgosłupa). Neurolog po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Od pewnego czasu boli mniie prawa ręka od łokcia do palców , ból nasila się wieczorem . Ten okropny ból nie pozwala mi na spokojny sen . Nie byłam z tym problemem u lekarza co mi pańśtwo radzą . Proszę o odpowiedz ten ból nieustaje już trzy dni , proszę państwa o radę . Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam 20 lat i mam podobny problem. w nocy drętwieje mi lewa ręka od łokcia do palców, ale nie bolą wszystkie palce tylko 3, od najmniejszego do środkowego, mam tak co najmniej 2 razy w ciągu nocy. ten ból ręki mam już jakieś 2 tygodnie. raczej na nic nie choruje. proszę o jakąś pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałam podobny problem (mm 25 lat). Czekałam kilka tygodni bo myślałam, ze to przejdzie, ale niestety było coraz gorzej. Zdecydowałam się na wizytę w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii, gdzie został zdiagnozowany zespół cieśni nadgarstka. Leczę się w Krakowie w RehaPro, bo na NFZ musiałabym czekać bardzo długo, a w zasadzie koszt leczenia jest niewielki więc nawet studentka z drobną pomocą rodziców jest w stanie sobie sama poradzić. Radze z takim bólem iść do specjalisty bo może on doprowadzić do mocniejszych powikłań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×