Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Parathormon w osoczu krwi po operacji tarczycy i tężyczce


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana! Jestem po operacji tarczycy ponad pół roku. Niestety mam problem z przytarczycami, wystąpiła tężyczka- biorę wapń i wit D. Lekarz zlecił badanie które ma ostatecznie zdefiniować czy moje przytarczyce działają czy też nie. Jest to Parathormon w osoczu krwi. Mój wynik: 8,94 pg/ml L Zakres referencji: 15,0-65,0 Czy może Pan mi napisać co on wskazuje? Ja widzę niedobór, ale mam jakąś małą nadzieję bo nie jest to zero. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pełna niedoczynność przytarczyc, bo wynik rzeczywiście nie jest zerowy tylko obniżony co świadczy, że występują jeszcze szczątkowe lub w zmniejszonej ilości przytarczyce. Leczeniem musi zająć się endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze Pana operowano w instytucie w Gliwicach m Skłodowskiej i wypatroszono panu przytarczyce jak mnie. Krzywi mi nogi, ręce. Była tez 2ga pacjentka Ania, brałyśmy wapn dożylnie jest już 5 lat po operacji nadal cierpię, jest to ból okropny pomimo ze pilnuje leków wapn i witaminy. Nie było żadnej info co mi usunięto, jak przebiegała operacja. Pytałam, odpowiedziano ze dowie się pani przy wypisie. wypis dostałam w sekretariacie, była to informacja na papierze. Nie dajcie się nabrać na reklamę w internecie, Gliwice maja lekarzy niedouczonych stwierdzam z odpowiedzialnością zastanawiam się czy nie zgłosić do sadu nieudanej operacji. Zrobiono ze mnie kalekę a poszłam zdrowa a wróciłam nieuleczalnie chora na tężyczkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×