Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis antralis, refluks biliaris, bulbitis - czy jest to stan poważny?


Gość Mariola

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałam wynik gastroskopii: *W świetle płynna żółć, jeziorko zażółcone, obfite, rozległe zmiany zapalne z cechami metaplazji jelitowej. Opuszka dwunastnicy kształtna, błona śluzowa brukowana z cechami zmian zapalnych. Odźwiernik szeroki ziejący. Wniosek: Gastritis antralis, refluks biliaris, bulbitis.* Co oznacza błona brukowana i odźwiernik szeroki ziejący? Czy może być to coś poważnego? Od dłuższego czasu cokolwiek bym nie zjadła jest mi potwornie niedobrze, odczuwam pieczenie i ogólne osłabienie. Test na Helicobacter nie był robiony, ale ze względu na inne schorzenia jestem po silnej antybiotykoterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik gastroskopii nie wskazuje na proces nowotworowy. Na pewno jednak taki stan jaki został opisany w gastroskopii wymaga leczenia farmakologicznego oraz diety jak w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Błona brukowana to takie sformułowanie określające typ zapalenia w kształcie siateczkowatego przekrwienia śluzówki. Odźwiernik ziejący mówi o tym, że ujście żołądka do dwunastnicy czyli odźwiernik jest bardzo szeroki co zwiększa prawdopodobieństwo zarzucania żółci do żołądka. Tłumaczenie sformułowania łacińskiego znaczy po polsku: Zapalenie śluzówki żołądka części astralnej (przedodźwiernikowej), refluks żółciowy, zapalenie opuszki dwunastnicy. Myślę, że wyniki badania histopatologicznego potwierdzą to rozpoznanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianna

ja sie narazie lekko lamie ale diagnoza*polipus ventriculi.reflux biliaris. gastritis ,to zaq duzo jak na jedn dzien moze to nie odpowiedz na temat ale taka diagnoza zupelnie nnie zdolowala co myslec co robic pusto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odebralam wynik i o dziwo mam to samo napisane*polipus ventriculi .reflux biliaris.gastritis .czy to choroba naszego wieku.tydzien temu rozmawialam ze znajoma ,miala robione te same badanie i zdiagnozowanie bylo to co ja dzis u siebie przeczytalam.mysle ze ten lekarz ktory za kazdy ruch kaze placic 120zl nauczyl sie tego na pamiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata 37 lat

Proszę o radę jestem po gastroskopi stwierdzono w odcinku dystalnym nad wpustem pojedyńcze linijne nadżerki.Widoczna przepuklina rozworu przełykowego przepony.Jeziorko obfite,śluzowe.co to takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×