Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wartości anty Tg i tyreoglobuliny po całkowitej resekcji tarczycy


Gość Anya 70

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem siedem lat po całkowitym usunięciu tarczycy z powodu raka brodawkowatego, który był zlokalizowany w prawym płacie i miał 1,5 cm średnicy. Po operacji nie byłam leczona radiojodem, ze względu na mały obszar jodochwytny, pozostaly po zabiegu (1,5x2cm 11,97%). Badanie usg po pół roku uwidaczniało kikuty o wymiarach: prawy 5x4 i lewy 4x5 bez cech odrostu. Obecnie usg stwierdza w rzucie płata prawego zmianę hypoechogeniczną o wymiarach 7x6mm. Czy mogą to być cechy odrostu tkanki? Czy jeśli jest to wznowa nowotworowa, to czy badanie poziomu tyreoglobuliny i anty Tg to potwierdzi? Jakie powinno być prawidłowe stężenie tych substancji w moim przypadku? Ja mam wynik: anty Tg 1,84 IU/ml i Tyreoglobulina 0,58 ng/ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą to być cechy odrostu tkanki? - wielkość kikutów jest niewielka i raczej nie świadczy o odroście tkanki gruczołu tarczowej, zmiana hypoechogeniczna to być może guzek typu koloidowego, zwyrodnieniowy, do rozważenia biopsja cienkoigłowa Czy jeśli jest to wznowa nowotworowa, to czy badanie poziomu tyreoglobuliny i anty Tg to potwierdzi? - tak, powinno Jakie powinno być prawidłowe stężenie tych substancji w moim przypadku? Ja mam wynik: anty Tg 1,84 IU/ml i Tyreoglobulina 0,58 ng/ml - Tyreoglobulina norma 1,4 - 78,0 ng/dl - wartości powinny być poniżej normy i takie właśnie są - anty Tg norma 0-40 IU/ml - wynik bardzo niski taki właśnie powinien być po resekcji tarczycy w przypadku braku podejrzenia raka tarczycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2010 zdiagnozowano u mnie raka brodawkowego tarczycy na obu płatach . Usunięto mi całą tarczycę . W pażdzierniku byłam w Zgierzu na radioterapii , czułam się dobrze lecz od jakiegoś czasu boli mnie lewa strona całego ciała. Wczoraj odkryłam pod lewą pachą guz który bardzo mnie boli ( lewe płuco , ręka ) nie wiem czy to mogą byc przerzuty ??? Bradzo proszę o odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę bezpośrednio do lekarza. Być może to całkiem niezależna sprawa do raka tarczycy. Może to jakiś odczynowo zmieniony węzeł chłonny, może ropień. Musi to zbadać lekarz i zadecydować o dalszym, sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×