Mała skolioza piersiowa i lędźwiowa, drobne osteofity na krawędziach trzonów

u?ytkownik
Anna

Mam 46 lat, praca siedzaca + domowa, od jakiegos czasu coraz czestsze bóle kręgosłupa, najwieksze po staniu i chodzeniu. Wynik rtg : mała skolioza piersiowa w prawo i lędżwiowa w lewo.Drobne osteofity na przednich krawedziach trzonów środkowo-dolnych kręgów piersiowych.Niewielkie zmiany przeciażeniowe w stawach miedzywyrostkowych pogranicza L/S.

Na wizyte u chirurga musze niestety troche poczekac. CHciałbym prosic o interpretacje wyniku i zasugerowanie dalszego postępowania.Neurochirurg? jakies zabiegi?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Takie zmiany są niewielkie i na pewno nie wymagają leczenia chirurgicznego. W Pana przypadku wystarczające powinny być zabiegi rehabilitacyjne i odpowiedni styl życia zmniejszający obciążenie kręgosłupa (odpowiednie ćwiczenia np. pływanie).

u?ytkownik
Anna

Dziękuje bardzo za tak szybka odpowiedz. Mam nadzieje,ze chirurg , do którego jestem zapisana zaleci jakies dalsze postepowanie zeby to sie nie pogłębiało - bo rozumiem,że przy zastosowaniu rehabilitacji(jakiej?) i odpowiednim trybie zycia mozna to zatrzymac, bo chyba nie cofnac

u?ytkownik
stapler

O odpowiedniej rehabilitacji powinien zadecydować lekarz specjalista rehabilitacji.

u?ytkownik
Krystyna

Na krawedziach trzonow piersiowych osteofity co to jest

Twoja odpowiedź