Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłębczak na szyi


Gość Ewelina K.

Rekomendowane odpowiedzi

Po zabiegach usuniecia kłębczaka ma niedowład lewego fałdu głosowego ciezko mi mówic ,prosze o odp czy jest szanasa na to ze to minie jak długo ta dolegliwosc moze wystepowac.Jak to wygladało u osób majacych tą dolegliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam dwukrotnie porażenie lewego faudu. Przeszłam już tyle... że czasem nie mam siły nawet o tym myśleć. Wszystko da się zrobić dzięki rehabilitacji.... wytrwałości i silnej woli. Mi usunięto już trzy klebczaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa gdzie miałaś operacje i gdzie były te klębczaki co mam obserwować jestem 2 miesiące po operacji wciąż dochodzę do zdrowia nadal slabo mówie,a Tobie życzę aby Twój koszmar się skończył i zebys wyzdrowiała i u jakich specjalistów się rehabilitowałaś ja chodzę do foniatry logopedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty ja tez jestem po 2operacjach usuniecia kłebczaka i niestety nieudanych a do tego miesiac ponad po ost operacji tez mam problem z mowa mimo ze mi nie usuneli na foniatre trafilem takiego ze kazal mi tylko czasami odchrząknąc to sa lekarze i rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty jestem po operacji czwartego klebczaka. Bardzo powoli dochodzę do siebie. Nie wycięto go.. tylko jakaś nową metodą ostrzyknieto i uśpiono. Jestem 3 tydzień po operacji.. boli mnie głowa i jest opuchlizna.. ale lekarze twierdzą.. że wszytko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Ewo życzę zdrówka i wierzę że pani koszmar się skończył proszę sie odzywać bo pani trudne doświadczenia moga innym pomoc w Warszawie jest klinika gdzie jest prowadzony rejestr guzów tego rodzaju ale sie jeszcze nie kontaktowałam z ta kliniką tam też chyba robią badania genetyczne moja lekarka dała mi namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klinice kardiologi  jest krajowy rejestr tego rodzaju guzów jest pani profesor ktora sie zajmuje przyzwojakami dzwoniłam do sekretariatu  kazali wyslać skierowanie już jestem po pierwszej wizycie  to jest klinika im.Stefana Wyszynskiego ul Alpejska 42 Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moze mi pomóc,jestem podwóch nieudanych operacjach kłębczaka plus embolizacja ,wszystko było dobrze ale od pewnego czasu guz zaczął rosnąc od nowa ,grozi mi trzecia operacja ktora jest bardzo ryzykowna i nie chce sie jej poddac.Słyszałem o radioterapi w Poznaniu na Garbarach,Prosze o info w jaki sposób mozna szybko sie tam skonsultowac i czy radioterapia odnosi skutek.Guz jest dosc duzy.juz przy drugiej operacji były komplikacje mimo ze guz był nie usuniety.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC ADAM

Witam czy ktos moze mi pomóc,jestem podwóch nieudanych operacjach kłębczaka plus embolizacja ,wszystko było dobrze ale od pewnego czasu guz zaczął rosnąc od nowa ,grozi mi trzecia operacja ktora jest bardzo ryzykowna i nie chce sie jej poddac.Słyszałem o radioterapi w Poznaniu na Garbarach,Prosze o info w jaki sposób mozna szybko sie tam skonsultowac i czy radioterapia odnosi skutek.Guz jest dosc duzy.juz przy drugiej operacji były komplikacje mimo ze guz był nie usuniety.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, na Garbary trzeba mieć skierowanie z innej kliniki. Ja dostałam skierowanie z kliniki na Przybyszewskiego w Poznaniu, gdzie byłam operowana. Rejestrujesz się i idzie szybko, bo klinika ma szybką ścieżkę onkologiczną. Ja miałam Cyberknife, 3 naświetlania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klinice kardiologi  jest krajowy rejestr tego rodzaju guzów jest pani profesor która sie zajmuje przyzwojakami dzwoniłam do  sekretariatu  kazali wysłać skierowanie już jestem po pierwszej wizycie  to jest klinika im.Stefana Wyszynskiego ul Alpejska 42 Warszawa skierowanie wystawił mi lekarz rodzinny tak samo na Garbary miałam skierowanie od rodzinnego   bardo trudno sie tam dodzwonic na Garbary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do Barbary,Z tego co wiem to cyber knife nie wchodzi w gre przy kłębczakach    dostałem odp z Pragi  ale jezeli sprawdziło sie to u ciebie to fajnie .Nie chce sie poddawac 3 ryzykownej operacji a zabiegi miałem w Warszwie i niewiem czy beda skłonni wypisac skierowanie na Garbary czy na siłe operowac u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam moja prosbe,Jestem po dwóch nieudanych operacjach usuniecia duzego kłebczaka [zbyt duze ryzyko   i złe połozenie guz ok 38mmx40mm] plus embolizacja.Po operacji lekarze stwierdzili ze operacja absolutnie nie wchodzi w gre .Teraz po zrobieniu tomografi chca poraz trzeci operowac,ja nie chce sie poddac tej operacji ze wzgledu na duze ryzyko .Słyszałem ze istnieje mozliwosc naswietlenia w Poznaniu Garbary.Czy ma ktos informacje w jaki sposob i ewentualnie z kim skonsultowac ta sytuacje w  Poznaniu aby jak najszybciej trafic na naswietlenia,moze ktos mial taki przypadek prosze o odpowiedz czy ta metoda jest skuteczna.Po drugiej operacji mam nieruchomy fałd głosowy mimo nie usuniecia guza.Prosze o jakiekolwiek informacje.Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×