Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak niskozróżnicowany z przerzutami na wątrobę, trzustkę i kości


Gość Mirek Konin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirek Konin

Wykryto u mnie raka niskozróżnicowanego z przerzutami na wątrobę,trzustkę, kości. jestem załamany mam 39 lat.robią mi dalej badania bo nie wiadomo skąd są przerzuty.podobno to rak endokrynny.boję się o przyszłośc mojej rodziny..zastanawiam się w jakim czasie ten rak mogł się rozwinąc, jakie leczenie mnie czeka? radioterapia? chemioterapia? czy przy tych przerztach jaka jest szansa na wyleczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dokładnie pisać o rokowaniu, leczeniu, postępowaniu, podłożu genetycznym trzeba dokładnie określić jakiego typu jest to rak, jakie jest jego podłoże. To wymaga dokładnych badań immunohistochemicznych. Najlepiej, aby typowaniem raka zajął się Instytut Onkologii. Bez tych informacji jakie przedstawiłem wyżej nie podam niestety konkretnych informacji w tej sprawie. Typów raków neuroendokrynologicznych jest bardzo dużo i w przypadku każdego z nich z reguły jest inne postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiła bym o pomoc i porade. Przedstawiam rozpoznanie z ekspertyzy histopatologicznejutkanie węzła chłonnego raka. Utkanie nowotworowe nacieka tkankę tłuszczową okołowęzłową. W pobliżu zajętego węzła chłonnego widać jeden odczynowy węzeł chłonny. Infiltratio carcinomatosa. Rak niskozróżnicowany z bardzo dużą atypią komórkową, widać jedynie bardzo nieliczne, poronne struktury gruczołowe. W IHC: CK7 +* CK20+* Heppar -* AFP-, co może wskazywać na przerzut/naciek raka:trzustki, przewodów żółciowych, żołądka. Co oznaczają te wyniki? jakie badania powinny być zrobione? co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×