Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na pośladku, powinnam się udać do lekarza?


Gość Ewa, Tłuszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa, Tłuszcz

Witam. Od września mam na pośladku jakiś guzek. Na początku był mały. Dodam, że jest on podskórny. Wraz z biegiem czasu guz ten zaczął się powiększać i bardzo mnie bolał. Teraz także mnie boli. Jak dotykam lewego pośladka mam wrażenie, że jest tak duży jak mój kciuk. Od wczoraj ledwo co się z nim poruszam gdyż uniemożliwia mi chodzenie. Byłam u lekarza i przepisał mi maść, po której guz tak jakby zwariował. Zaczął mnie boleć i boli już do dziś. Nie wiem co to za guz. Lekarz stwierdził, że to zapalenie, które po kilku dniach zejdzie. Niestety guz rośnie i strasznie mnie boli. Czy mogłabym prosić Pana doktora o poradę co to może być? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trudno mi określić bez badania co to jest. Najlepiej skonsultować się z chirurgiem, a nie lekarzem pierwszego kontaktu. Może to ropień, torbiel krzyżowa, kaszak, bez badania trudno określić. Może taka zmiana wymagać leczenia zabiegowego i nie wystarczą zwykłe farmaceutyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam kiedy podobny problem.Guzek gleboko pod skora na prawym posladku.Mial srednice okolo 1,5 cm( takie odnioslam wrazenie podczas badania palpacyjnego).Bardzo mnie bolal,nie moglam lezec,ani sie o nic tym miejscu opierac.Lekarz pierwszego kontaktu przepisal mi antybiotyk doustny,nazwy jednak juz nie pamietam.Po kilku dniach owy guzek zniknal bez sladu.Mozliwe,ze w Twoim przypadku zmiana ma zupelnie inny charakter,wiec bez badania lekarskiego sie nie obedzie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aneta B-stok

niestety ja jestem obecnie w takiej sytuacji, miałam początkowo tą dolegliwość na pośładku udałam sie do gabinetu abiegowego gdzie lekarz poprzez wprowadzenie igły w sam rdzeń guza próbował ściągnąć to co się w nim znajduję jednak bezskutecznie i przepisał mi antybiotyk ( Augumentin) po którym guzek się wchłonął jednak po zaledwie jakiś 2 tygodniach znów mi się zaczął robić taki guzek tylko w innym miejscu i nie wiem co mam robić, czy powinnam ubiegać się o skierowanie na jakieś badania czy to nie jest przypadkiem jakis gronkowiec czy coś innego?? Proszę o pomoc bo nie zniose kolejnych tortur w zabiegowym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani ja jestem w podobnej sytuacji. Dwa lata temu uderzyłam się i nie wiem czy ma to związkiem właśnie z tym urazem czy po prostu guz powstał z niczego! wyczułam guza (prawy pośladek), który od pewnego czasu mnie bolał, udałam się na badanie USG po czym lekarz polecił wykonanie biopsji cienko-igłowej. Biopsja nic nie wykazała obejrzał mnie chirurg, który podejrzewa sarcome jest to nowotwór. Po tomografii komputerowej, rezonansie stwierdzono, że kości są nienaruszone. Jestem po biopsji otwartej i czekam na wynik! mam wielką nadzieję że nie jest to nowotwór złośliwy. Po wstępnych rozmowach lekarze uważają że niezależnie od wyniku i tak będą usuwali guza który obejmuje dwa mięśnie, więc przede mną długa rehabilitacja. bardzo proszę nie lekceważcie jakichkolwiek oznak guza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam myślę podobny problem. Od 5dni bardzo boli mnie lewy pośladek (okolice odbytu), ledwo mogę siedzieć. Dodam ,iż jestem młodym człowiekiem ,23 lata. Dużo ćwiczę i biegam ,jednak pracuje głownie w trybie siedzącym. Nie wiem czym jest to spowodowane. Na pewno nie uderzyłem się w te okolicę ciała. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casami takie guzki to nic powaznego, a czasami dosc trudno jest sie ich pozbyc. Moj chlopak mial custe/ ropien na posladku. Wedlug lekaza powsaal on w skutek wlosow ktore wrosly sie w skore i tak jakby rosly w druga strone powodyjac infekcje. Jak dotond moj chlopak byl zoperowany 3 razy, bo za 1 i 2 razem byly komplikacje. Takze panowie z wlochatymi zadkami lepiej udajci sie do lekarza predzej niz pozniej. Pozdrawiam. K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu poczulam bol w okolicach odbytu, tuż przy prawym pośladku. Boli mnie to tak bardzo że nie mogę chodzić. Reakcja organizmu zakończyła się wysoką gorączką. Myślę że jest to jakiś zbicie ale ból jest tak silny że zastanawiam się czy nie pójść do lekarza. I chyba skorzystam z waszej rady bo jestem przerażona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gjjjjjjjj

takze mialam guzka na posladku ale prawym.po badaniach chirurg stwierdzil,ze musi go wyciac pod znieczuleniem ogolnym.guz byl duzy i byla z nim jakas torbiel,okazalo sie ze ten guz to wlokniak.usunieto mi to i blizna zostala.przez caly posladek.a teraz mam jakies guzki 3 pod pacha i jeden w piersi.czas to usunac takze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja ostatnio u siebie odkrylam tez jakiegos dziwnego guzka na srodku miednicy blizej lewego posladka ktory przypomina zwykla krostke ale wielkosci ok 1cm i od 2 mieisecy nie chcial zniknac wiec poszlam do dermatologa i pani doktor powiedziala mi ze to wlokniak i przepisala mi masc.. wydaje mi sie ze to sie zmniejszaale nie jestem pewna..mam nadzieje ze to pomoze i obejdzie sie od usuwania chirurgicznego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cierpiący

Ja mam od dwóch dni taki guzek, tak jak kończą się plecy a zaczynają pośladki. Smaruje sudokremem ale on rośnie. Do tego są zawroty głowy silne i dreszcze. Ale najgorzej że mam problem z poruszaniem się, prawie każdy ruch kończyć się bólem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo. Jeśli wam się to przytrafi, idźcie natychmiast do lekarza! Jak najszybciej!!! Pewnego dnia zaczęłam czuć na pośladku guzek, który pobolewał. Jednego dnia wcale, następnego bardzo, ale leki przeciwbólowe dawały radę. Wszyscy mówili mi, że wystarczą maści i plastry rozgrzewające. Aż przyszedł dzień, w którym guz był wielkości mandarynki. Był twardy i bolał potwornie. Nie mogłam leżeć, nie mogłam siedzieć, płakałam z bólu. Udałam się do lekarza, który zlekceważył (o czym się dowiedziałam później) mój przypadek - stwierdził, że to ropień i przepisał mi tylko antybiotyk. Następnego wieczora ból stał się tak nieznośny, że krzyczałam i prawie rwałam włosy z głowy. Guz był coraz większy. Trafiłam do szpitala. Lekarz był w szoku, że inny doktor tak zbagatelizował ten problem - antybiotyki mogłyby pomóc na początku rozwijania się ropnia. A mój był już w kryzysowym stadium. Nie byłam w stanie chodzić bez płaczu. Rozcięto mi go skalpelem, ból niewyobrażalny, ale niewyobrażalna też ulga. Przez 20 minut wydobywała się ropa. Okropna, przecuchnąca (koszmarna sprawa, że wiesz, że to wydobywa się z twojego ciała...). Rana boląca, ale nigdy nie czułam takiej wdzięczności i ulgi. Skończył się koszmar (daj Boże). Nigdy nie lekceważcie problemu. Jeśli coś boli tak, że modlicie się o koniec cierpienia, to nie dajcie sobie wmówić, że antybiotyki jeszcze zadziałają. Praktycznie nic nie dadzą, kiedy ropień jest w takim stadium. Nie dopuście do niego przede wszystkim!!! Lekarz powiedział, że gdybym poczekała jeszcze kilka dni konieczna byłaby operacja wycinania (nie nacinania) i długa hospitalizacja. Na szczęście mogłam wrócić do domu. Nie życzę takiej przygody nikomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem mlodym chlopakiem 24 lata.Tez mam ten problem .Guz jest duzy (3-3,5cm) ,boli ,utrudnia chodzenie ,schylanie I leżenie w całkowitym  stopniu .Musialbym isc do lekarza lecz sie tego boje .Ale czasem czlowiek juz w nocy spać nie moze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian lat 16

Też mam podobny problem bo mam guzki jeden na pośladku a drugi pod lewym sutkiem niewiem czy nie powinienem nazwać go pęcherzykiem czy coś w tym stylu jednakże oba dwa guzy bolą przy dotyku . Guz na pośladku mam jakiś rok a pod sutkiem około 2-3 miesięcy. raz powiedziałem o jednym matce a ona się zdziwiła i skończyło się na tym b,o się wstydziłem pobudzać ten temat . Najbardziej przeszkadza ten na pośladku ,najchętniej bym je zostawił w spokoju ,ale czasami boli, dlatego musze coś z tym zrobić. Co powinienem  zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany wymagają wizyty u lekarza, nie zwlekaj z tym bo jeśli to jakiś kaszak lub ropień, w tej chwili możesz to usunąć naprawdę w prosty sposób w 15 minut u dermatologa. Natomiast zawsze w takich przypadkach szokują mnie reakcje rodziców. To co piszesz, jest naprawdę smutne i niepojęte, jak można 16 letnie dziecko zostawić bez pomocy bo guzek na pośladku to wg rodzica temat tabu. Nie chcę oczerniać Twojej mamy ale jej reakcja pozostawia wiele do życzenia. Nie zwlekaj i idź do lekarza - albo I. kontaktu albo dermatologa. I nie przejmuj się, bo on naprawdę dziennie ma 10 takich pacjentów z jeszcze gorszymi rzeczami, poza tym to już nie te czasy gdzie niewłaściwe zachowania u lekarzy były na porządku dziennym, świadomośc i kultura lekarzy są naprawde coraz wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I am the lead programmer for the E-mail Extractor and Online Search Engine Harvester by Creative Bear Tech. In short, this online search engine scraper can scrape many of the search engines, including Google, Bing, AOL, Yandex and even social media platforms such as Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Yellow Pages, Google Maps and a whole lot more. I believe it will be much easier if you read the complete tutorial at https://blockchainlifemag.com/2019/05/21/guide-email-extractor-and-search-engine-scraper-by-creative-bear-tech. The application is not official yet, but immediately after it is, it will be accessible on https://creativebeartech.com

We are presently beta testing the program and trying to find beta tester and software reviewers. You will receive the full licence key for the software and can even scrape B2B contact information for your own specialized niche. If interested, please give me a shout on Facebook https://www.facebook.com/Creative-Bear-Tech-2284249764963533/or just respond to this thread.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×