Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciężki i stabilny stan przy obustronnym zapaleniu płuc i wodzie w płucu


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie doktorze. Moja babcia od dwóch dni leży na OIOM-ie podłączona do respiratora z powodu obustronnego zapalenia płuc i wody w płucu prawym. Stan jest bardzo ciężki ale stabilny jak powiedziała mi Pani doktor. Proszę mi wyjaśnić co to znaczy stan ciężki stabilny? Czy życie babci jest zagrożone? Jakie są rokowania na przeżycie w takich wypadkach. Babcia ma chore serce, kłopoty z krążeniem podają jej teraz leki na podniesienie ciśnienia. Proszę o odpowiedź bardzo sie martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wyjaśnić co to znaczy stan ciężki stabilny? - oznacza, że życie chorej jest zagrożone w każdej chwili, ale stan taki jest cały czas na takim samym poziomie i nie ulega pogorszeniu Czy życie babci jest zagrożone? - niestety, ale w każdej chwili może się taki stan pogorszyć Jakie są rokowania na przeżycie w takich wypadkach? - jeśli babcia jest ciągle wentylowana sztucznie i ma podawane leki zwiększające ciśnienie to rokowania niestety są niekorzystne, nie przedstawię w tej sprawie szczegółowych informacji nie mając wiadomości dokładnych klinicznych (np. jakie leki są podawane, w jakich dawkach, jakie są parametry respiratora, gazometria, RTG płuc itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×