Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozpadający się twardy guz naciekający okoliczne tkanki za kanałem odbytu


Gość ZROZPACZONA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZROZPACZONA

dzien dobry chcialabym wiedziec -co oznacza taki wynik rektoskopia tuz za kanalem odbytu rozpadajacy sie guz na przedniej scianie,twardy, naciekajacy okoliczne tkanki,przechodzacy na sciany boczne,przednia zwezajacy swiatlo krwawiacego jelita.przejscie powyzej zachowane lech zalegaja masy kalowe uniemozliwiajace ocene. tu- reciti - byc moze proces wychodzi ze stercza wynik badania anatomopatologicznego liczne,luzno lezace platy nablonka plaskiego z cechami duzego stopnia oraz wycinek pokryty akantotycznie rozrosnietym nablonkiem plaskim, nierogawaciejacym z cechami duzego stopnia. w podscielisku widoczne drobne ogniska budzace podejrzenie mikroinwazji, jednak obfity naciek zapalny uniemozliwia jednoznaczna ocene wynik psa - 0,43 - to prawidlowy o ile wiem za odpowiedz bardzo dziekuje - zrozpaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

ile pacjent ma lat? w jakim jest stanie ogólnym? jakie ma konkretnie objawy? wynik może świadczyć o procesie nowotworowym tuż za kanałem odbytu. To zapewne wynik męża? Czy jest już wynik badania histopatologicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZROZPACZONA

DZIEN DOBRY Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. Tak to wyniki mojego meza. Maz ma 59 lat. Ogolnie jest zdrowy.usg jamy brzusznej orac obraz rtg pluc - prawidlowe.Jest natomiast oslabiony z powodu anemii, spowodowanej krwawieniem z odbytu.,nie sa te krwawienia obfite ale sa. maz czuje parcie na kiszke stolcowa i twierdzi ze nie moze sie wyproznic. Czesto pike surowe mleko i preparat duplac ktory powoduje biegunki, dzieki czemu nie czuje wzdec. Wynik badania histopatologicznego podalam wczesniej-byl to wynik z pierwszego pobytu meza w szpitalu.po pieciu dniach zostal wypisany - ponownie wrocil za okolo 2 tyg. z powodu wtornej anemii i pobrano mu drugi wycinek,gdyz stwierdzono ze pierwszy byl pobrany nie z tego miejsca co potrzeba. DNIA 22.11. nadeslano wynik z drugiego miejsca -oto jego tresc DO ZBADANIA NADESLANO KILKA PLATOW BLASZKI WLASCIWEJ NORMATYWNEJ BLONY SLUZOWEJ ODBYTNICY BEZ CECH ZAPALENIA WOBEC SUGESTII KLINICZNYCH WSKAZANA DALSZA DIAGNOSTYKA I POBRANIE WIEKSZEJ ILOSCI REPREZENTATYWNYCH WYCINKOW Wynik powyzszy otrzymalam przy wypisie meza ze szpitala. na wypisie jest taka tresc konsultacji onkologicznej - PO OBEJRZENIU WYNIKOW HISTO-PATOPAD PROPONUJE RADIO-CHEMIOTERAPIE PRZEDOPERACYJNA ZALECENIE LEKARSIE - SKIEROWANY DO OSRODKA ONKOLOGICZNEGO W LODZI CELEM RADIOCHEMIOTERAPII Po rozmowie z lekarzem kazano nam pojechac do lodzi w poniedzialek dn.29.11.br. poniewaz nie mamy samochodu a maz zle sie czul i zaskoczyla nas zima z chorym mezem pojechalismy w srode-pks-em i co sie okazuje - po wielkiej bieganinie w szpitalu w lodzi wreszcie ktos staral sie nam pomoc i skierowal do Pani doktor na konsultacje radioterapii - co sie okazuje ze nie posiadamy podstawowych badan niezbednych do radioterapii ,ktore winny byc wykonane w naszym szpitalu tj.kolonoskopii i ct - miednicy.Pani doktor powiedziala ze wyniki ktore mamy wskazuja jedynie na stan zapalny-SZOK- JAK MOGLI TAK POSTAPIC LEKARZE- NIE WIEDZIELI O TYM ! GROZIL NAS POWROT -ale nie stracilam zdrowego rozsadku i odszukalam oddzial chirurgii onkologicznej i podjela rozmowe z ordynatorem-ktory rowniez potwierdzil opinie poprzednie Pani doktor -jakims cudem uprosilam i maz zostal przyjety do szpitala okolo godz. 15- Na drugi dzien tj. w czwartek wykonano kolonoskopie i,pobrano wycinek-mamy czekac teraz na wynik. dzis jest piatek -maz dzwonil ze dzis wyjdzie ze szpitala ale za chwile znow zadzwonil i powiedzial ze zostanie do poniedzialku tj.6.12.br. CO MAM O TYM WSZYSTKI SADZIC. JAKIE ON MA SZANSE.JAK GO MAM ODZYWIAC W DOMU JAK MA TAKIE PROBLEMY Z WYPROZNIANIEM.-SCHUDL JUZ 15 KG.CZEGO MOGE SIE SPODZIEWAC. ZROZPACZONA ZROZPACZONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obraz kliniczny sugeruje raka odbytnicy o bardzo dużym zaawansowaniu, gdyż trzeba będzie na początku włączyć radio- i chemioterapię i być może jeśli guz się ograniczy dopiero wykonać operację resekcyjną. Rokowania raczej są niezbyt korzystne. O wszystkim zadecydują onkolodzy po przeprowadzeniu wszystkich badań i otrzymaniu wyników histopatologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokowanie jest bardzo niedobre. Przykro mi, ale wszystko wskazuje na bardzo zaawansowany i niedwracalny proces nowotworowy. Troską powinno być może leczenie paliatywne i zapewnienie komfortu bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zrozpaczona

WITAM SERDECZNIE Dziekuje za odpowiedzi-zdaje sobie sprawe ze rokowania sa niedobre,dlatego tym bardziej jest mi ciezko.Dzis maz zostal wypisany ze szpitala-nie dano nam dzis wypisu , poniewaz Pani doktor miala dyzur na izbie przyjec i nie miala czasu- takze ja nie znam wyniku kolonoskopii a maz chyba nie chce mi powiedziec lub nie bardzo umie to powtorzyc-kazano nam zglosic sie za okolo 2-tyg. po wynik histopatol.i ewentualnie pozniej beda decydowac co do dalszego leczenia ewentualnie operacji.Czy jest nadzieja ze po operacji lub radiochemi bedzie lepiej - czy to cos pomoze ? czy tylko zwiekszy stres i cierpienie chorego -czy dac sobie spokoj ! Sadzimy ze badania i pobieranie kolejnych wycinkow juz pogorszylo stan zdrowia meza, gdyz czesciej krwawi i ma dolegliwosci w obrebie odbytnicy.Teraz tez twierdzi ze ma wieksze tak jakby parcie na stolec-choc tego stolca wcale nie ma i nie moze sie wcale wyprozniac-sadzi pan ze ten guz moze sie rozrastac i znalezc ujscie na zewnatrz- co wtedy ?- czy bedzie sie kwalifikowal na operacje. ? Narazie nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekac na wyniki.-nic wiecej nie mozemy zrobic -To okrutna prawda i okropne uczucie ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZROZPACZONA

DZIEN DOBRY Maz wrocil ze szpitala 30.03.br,- po leczeniu radio i chemioterapii- 30 naswietlen i 5 cyklach chemii-krwawienie ustapilo w pewnym stopniu choc od dwoch dni znow sie pojawia-nie rozmawiano z nim o zadnej operacji -poprostu wypisano ze szpitala i wrocil do domu.-powiedziano ze jak bedzie sie cos dzialo to prosze dzwonic-nie pokierowano gdzie dalej ma z tym isc -co robic dalej-nie powiedziano czy guz jest operacyjny czy nie. Sadze ze to guz zaawansowany i nieoperacyjny -skoro tak zostal potraktowany.Maz lezy,cierpi i czeka-pojawiaja sie od kilku dni po lewej stronie bardzo ostre bole-mowi ze nie moze oddac gazow i dlatego go boli-ma klopoty w dalszym ciagu z wyproznianiem-nie wiem co dalej z nim robic i do kogo udac sie po pomoc OPIS CHOROBY Z WYPISY SZPITALNEGO rak kanalu odbytu u T3No HIST.PAT. Ca planoepitheliale G-2 keratodes PROSZE O PRZETLUMACZENIE TEGO OPISU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×