Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Artefakt w oskrzelu w badaniu RTG


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z pytaniem bardzo niepokojącym dla mnie. Chodzi o mojego syna otóż moje dziecko w związku z nocną dusznością miało wykonane badanie rtg płuc. W opisie : pola płucne bez zmian w lewej wnęce plaskie ciało obce w oskrzelu artefakt? Zawieziono nas do szpitala specjalistycznego gdzie ponownie wykonano rtg. Opis : pola płucne bz. w lewej wnęce dobrze wysycony cień linijny ok. 5 mm (zwapnienie? cień naczyniowy?). Dzień później wykonano bronchofiberoskopię : Krtań tchawica oskrzela płatowe i segmentowe drożne sluzówka niezmieniona, niewielka ilość wydzieliny śluzowej w oskrzelach, ciała obcego nie uwidoczniono. Czy możliwe, że dwa zupełnie różne aparaty rtg wykazały artefakt? Jak twierdzą lekarze. Nie mam pojęcia co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie w szpitalu w moim mieście PA wykazało jak w opisie wyżej płaskie ciało obce, przy zdjęciu bocznym nic nie widać. Drugie zdjęcie w szpitalu pulmunologicznym w Szczecinie PA - cień linijny dokładnie w tym samym miejscu. W jakiej projekcji? Nie mam pojęcia co oznacza to pytanie, szczerze mówiąc. Nie wiem czy o to chodzi ale obydwa na kliszach dużych rentgenowskich. Pierwotnie na płycie cd po ujawnieniu *tego czegoś* zrobiono wydruk. Dodatkowe wyniki pomiary pulsometrem wskazania od 95%-100% spirometria w normie, wyniki krwi w normie. Syn dość często skarży się na problemy z nabraniem powietrza, testy alergiczne:roztocza I, II* pleśnie I, II* kot, pies, trawy, ziarna / 0 mm. Dodatkowo obrzęk małżowin nosowych. Nie wiem co robić, proszę mi poradzić. Dziecko autystyczne 12 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej projekcji? - projekcja oznacza czy zdjęcie było wykonane z przodu do tyłu czy też z boku - jeśli w bronchoskopii nie stwierdzono ciała obcego ani innych patologii to rzeczywiście cień mógł być tylko błędem aparaturowym lub niewielkim zwapnieniem w samym miąższu płuca, a nie w oskrzelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×