Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Otwarta zatoka przynosowa po wyrwaniu zęba


Gość Ania80

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mialam usuwana gorna ósemke, po wyrwaniu okazalo sie ze mam otwarta zatoke. Rana zostala zeszyta 4 szwy, mam brac duomox 1000 i za 10 dni mam sciagnac szwy. Prosze mi powiedziec czym grozi takie powiklanie? Czy to mi sie zrosnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięto mi górną siódemkę. Po tygodniu zaszyto 7 szwów, gdyż okazało się, kiedy przy płukaniu jamy ustnej po myciu zębów, że wypływa mi dziurką po tej samej stronie woda, że mam otwartą zatokę. Potwierdziło to również zdjęcie.Po 4 dniach znowu miałam szytę dziąsło- 5 szwów, bo znowu po plkaniu wypływał mi płyn, wieczorem po ponowym zabiegu nadal mi wypłwał raz płyn, a teraz czuję takie * bąbelkowanie* powietrza ,czasami kiedy mówię lub uczucie karatu i zapchanej dziurki nosa. Czy kolejne szycie będzie konieczne, a może powinnam poczekać aż mi sie trochę zrośnie dziąsło. Obawiam się tylko czy dostawanie się płynów do zatoki nie wzmaga stanu zapalnego, który miałam. Przyjmuję już drugą serię antybiotyku Dalacin C co 8 godzin. Proszę mi doradzić czy przeczekać trochę i podleczyć dziąsło czy nadal je zszywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek. Wyrwano mi górną lewą 8, po zabiegu krótko streszczono zalecenie w sumie sprowadzające się do dwóch zdań nie jeść, nie pic dwie godziny po oraz robić zimne okłady. Znieczulenie działało to było ok. Gdy przeszło strasznie mnie bolało... krew sączyła się dwa dni i zaczął się wydobywać przykry zapach z ust. Oczywiście żadnego antybiotyku mi nie przypisali. Gdy w piąty dzień nadal leciała mi krew poszłam na kontrolę. Lekarka sprawdziła czy mam otwartą zatokę.... krew prysnęła z przebitego dłutem dziąsła.... o mało się w fotelu nie posikałam z bólu... gdy wyszłam zrobiło mi się słabo ale o dziwo po godzinie wszystko wróciło do normy.Czuję się bardzo dobrze. Chociaż lekarka twierdziła że mam zamkniętą zatokę ukłucie pomogło więc musiało być coś na rzeczy... ale ból..... ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem ze w grudniu mialem wyrywana gorna lewa 7 po poltorej godziny wyrywania stomatolog zlapala mnie za nos kazala dmuchnac i powietrze przelecialo przez dziure z wyrwanego zeba pozniej wyjechalem do niemiec mialo byc wszystko ok jak to twierdzila detystka jednak minelo juz troche a nadal powietrze mi ucieka. Wrocilem do polski i udalem sie odrazu do dentystki stwierdzila otwarcie zatoki jednak ona byla od samego poczatku otwarta a ja niewiedzialem czy tak ma byc czy nie, wtedy dentystka zapewniala ze jest dobrze. Jednak tym razem skiwrowala mnie do chirurga poszedlem do chirurga on podejzewal po takim czasie zapalenie zatoki i wyslal mnie na zdjecie rtg zeby zobaczyc co tam sie dzieje i czy bd konieczna operacja jednak wszystko dobrze sie zdarzylo i nie bylo zapalenia jednak zatoke trzeba przeczyscic i zamknac i jak mu opowiedzialem to jak wygladalo wyrwanie to wysmial tamta dentyskie ze skoro wiedziala od poczatku ze zatoka jest otwarta to powinna odrazu szyc zeby wszystko dobrze sie zroslo jednak tego nie zrobila i popelnila cholerny blad teraz chirurg nie daje mi gwarancji czy jak zrobi zabieg czy to wszystko sie zrosnie bo to byl zbyt dlugi okres i wszystko sie pozrastalo tak jak mi to zrobili czyli zle. No i oczywiscie terazmusze prywatnie to zrobic i bd mnie to kosztowalo jakies 500 zl o ile nie wiecej. i mam teraz pytanie czy jesli ten chirurg stomatologiczny stwierdzil blad mojej poprzedniej dentystki i bym poprosil o wystawienie takiego stwierdzenia czy mam prawo ubiegac sie o odszkodowanie ze strony tamten dentystki czy wogole warto czy dac sobie z tym spokoj. Moglo sie to dla mnie o wiele gorzej skonczyc niz naszczescie jest chociaz do takowego zabiegu jeszcze mam 2 tyg i niewiadomo czy cos sie nie pogorszy co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano usunieto mi górną prawą siódemke okazalo sie że mam otwartą zatokę prosto pojechałam do chirurga stomatologa zatoka została zaszyta nie wiem nawet ile szwow w zleceniach oczywiście mam unikać wysiłku i staram sie stosowac chodz przy moim dziecku jest to trudne mam takie pytanie bo po paru godzinach miałam wrażenie ze powietrze przedostaje mi się przez tą ranę czy to normalne czy mam sie zglosic do kontroli czy poczekac do nastepnego tygodnia bo mam sie ustaloną wizytę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srode mialam wyrywana 6I przy okazji byla zatoka mam pelno szwow I mam pytanie jak dlugo mozw trwac bol opuchlizna obrzeg I mam taki bialy nalot na dziasle czy Tak moze Tak byc? Dzien po bylam u stomatologa niby mowila ze jest dobrze szwy na miejscu ale ja jakos sie martwie ze cos jest nie Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poszkodowana

Na początku lutego wyrwano mi zęba 8 chirurg dentystka założyła 1 szew twierdząc,że jest to łatwy ząb do wyrwania i wypuściła mnie do domu bez antybiotyków. W domu policzko jak bania zaczęło puchnąć do tego gorączka która nie chciała zejść. W kolejnym dniu jeszcze gorsza opuchlizna, dalej gorączka żadne leki nie pomagały z nosa z 1 dziurki zaczęła lecieć woda, mały katar. Kolejny dzień nadal gorączka domownicy zdecydowali za mnie,że zabierają mnie na pogotowie. Lekarz dyżurujący straszy, że może dojść do zapalenia opon mózgowych i wysyła do innego szpitala na chirurgię szczękowo-twarzową. Tam się okazuje,że przetoka jest otwarta po przepłukaniu wylatuje krew. Zdziwienie lekarzy, że nie rozpoznano tej przetoki przy wyrwaniu, nie dano antybiotyków oraz założono jeden szew zamiast 3, które załatwiłby sprawę. Leżałam 5 dni w szpitalu przeszłam operację nacinania policzka w którym była ropa i krew. Codzienne płukanie przetoki koszmar! Nie wyrywajcie zębów na Montelupich w Krakowie! Co dwa dni jeżdżenia na płukanie i czeka mnie zabieg zamykania przetoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×