Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja plastyczna powłok brzucha po ciąży


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po porodzie 2 lata, mój brzuch wygląda strasznie, przeczytałam gdzies ze kasa chorych refunduje operacje plastyczną powłok brzucha, czy to prawda?, czy moge w takim razie wykonac taki zabieg za darmo? i ewentualnie gdzie taki zabieg mogą mi zrobic. z góry dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam Magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam gdzies ze kasa chorych refunduje operacje plastyczną powłok brzucha, czy to prawda? - nie, NFZ nie refunduje takich zabiegów jedynie w przypadku przepukliny lub rozejścia się mięśni prostych brzucha czy moge w takim razie wykonac taki zabieg za darmo? - nie i ewentualnie gdzie taki zabieg mogą mi zrobic? - odpłatnie w prywatnych klinikach chirurgi plastycznej, zabieg może kosztować około 3-4 tysięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imnie Ewa skonczyłam 30 lat jestem samotna mamą 3 małych dzieci ważaca ponad 103 kg aż płakac sie chce nie mam meżczyzny przyjaciół znajomi dokuczją ze mam duzy brzuch bo mam nadmiar skury a jestem juz 3 lata po porodzie synka proszę pomuszcie mi nie wychodzę z domu bo nie mam w co sie ubrać wstydze się swojego brzucha i nie mogę miec faceta przez to prosze pomuszcie mi mój emeil myszka29.30@wp.pl nie mam kasy bo sama zyje z rodzinnego z dziećmi a czy to jest mozliwe że kasa chorych refonduje taką operacje naprawdę potrzebuję pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFZ refunduje operacje bariatryczne jeśli pacjent ma powyżej 40 BMI (BMI (ang. Body Mass Index) to współczynnik masy ciała, który obliczamy dzieląc masę ciała podaną w kilogramach przez wzrost podniesiony do kwadratu (podany w metrach)). Także powyżej 35, ale musi otyłość być powiązana z powikłaniami ogólnoustrojowymi. Zabiegi plastyczne na powłokach brzusznych nie są refundowane przez NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastyka, a wlasciwie nie plastyka tylko przesuniecie platow brzusznych jest mozliwe w ramach nfz. Wiem bo w ubieglym roku przeszlam taka operacje. Zabiegi te sa oferowane wylacznie pacjentom ktorzy przeszli wczesniej operacje bariatryczna i conajmniej przez dwa lata utrzymuja prawidlowa wage ciala. Nie mylcie jednak takiej plastyki z plastykami ktore wykonywane sa w prywatnych klinikach. Moja operacja nie miala nic wspolnego z estetyka, na nfz operacje tego typu wykonywane sa w celu prawidlowej higieny ciala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam poporodową plastykę brzucha i jestem zadowolona z podjętej decyzji. Cieszę się, że są takie kliniki jak AlfaMedycyna w Skoczowie, bo bardzo mi pomogli. W ogóle serdecznie polecam ten zabieg. Dziewczyny, to nie żadna fanaberia, tylko w wielu przypadkach konieczny zabieg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.drchecinski.pl zajmuje się również plastyką brzucha, rezultaty są naprawdę miłe dla oka, a koszt to nie wielka cena za dobre samopoczucie na resztę życia. Ja miałam bardzo kiepskie samopoczucie ze względu na mój brzuch, a po zabiegu już jest znacznie lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycjaa089

Jeśli ktoś ze Skoczowa lub okolic to niech koniecznie uda się do Dr Rutkowskiego. Pracuje on w Centrum Lekarskim Alfa. Naprawdę świetny specjalista, ja robiłam u niego plastykę brzucha i nie żałuję :) Doktor jest bardzo pomocny, wszystko mi cierpliwie na wizytach wytłumaczył, dzięki czemu wiedziałam czego się spodziewać w trakcie zabiegu i się nie bałam samego zabiegu :) W ogóle polecam Wam dziewczyny poczytać trochę na ten temat. Ja podsyłam linka do tekstu, który wiem, że jest rzetelnie napisany :D http://alfamedycyna.pl/popularne-zabiegi-ginekologii-plastycznej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×