Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wytwarzanie dziobków kostnych na krawędziach trzonów i kyfoza piersiowa


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam silne bóle kręgosłupa szyjnego ( występuje lekki niedowład ręki) i piersiowego ( bóle żeber-nie są stałe).Mam wykonany rtg szyjnego: rozpoczynajace się zmiany zwyrodnieniowe w środkowym odcinku kręgosłupa szyjnego z wytwarzaniem dziobków kostnych na krawędziach trzonów.niewielkie zwapnienie w więzadle karkowym. Z rtg piersiowego wynika:znaczne pogłębienie kyfozy piersiowej.Zmainy zwyrodnieniowe w środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego ze zwężeniem krążków międzykręgowych na szczycie kyfozy oraz wytwarzaniem dziobków kostnych na przednio bocznych krawędziach trzonów. Czy powyższe opisy moich rtg mogą być przyczyną moich bóli?Jeśli tak ,to co dalej robić? Dodam jeszcze, że miałam wykonane bad. EMG, z którego wynika, że nie mam uszkodzonego żadnego nerwy.Proszę o Pańską opinię w mojej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powyższe opisy moich rtg mogą być przyczyną moich bóli? - tak oczywiście bóle mogą być związane z tymi zwyrodnieniami Jeśli tak ,to co dalej robić? - najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem oraz reumatologiem, oni powinni podjąć się dalszego leczenia Dodam jeszcze, że miałam wykonane bad. EMG, z którego wynika, że nie mam uszkodzonego żadnego nerwy. - może tak być, ale bóle związane są głównie z uciskiem na nerwy bezpośrednio odchodzące od kręgosłupa czyli korzenie nerwowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×