Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień około kręgosłupowy a ból kręgosłupa lędźwiowego


Gość Michał 22 l.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał 22 l.

Witam, Mój problem dotyczy kilku spraw. Od pewnego czasu, ogólnie rzecz biorąc od ponad roku zmagam się z dolegliwościami bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Miałem badanie tomograficzne, które mało pokazało po czym zrobiłem rezonans magnetyczny. Opis rezonansu: Rozpoznanie: Syringomielia odc. TH11-L1 i L2 do L4 Ropień okołokręgosłupowy L5/S1/?/. Mr Kręgosłupa L-S: W badaniu MR widoczne spłycenie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Nieregularne obrysy blaszek granicznych trzonów z obecnością guzków Schmorla. tarcze międzykręgowe o prawidłowym sygnale w obrazach T2 zależnych bez ewidentnych cech dokanałowego wpuklania się. W obrębie rdzenia kręgowego od wysokości Th11 do L1 oraz do L2 do L4 obecność przestrzeni płynowych - zmiany o charakterze syringomieli. Na poziomie S3 do S5 torbiel korzeniowa o wymiarach około 27 x 44 13 mm. Na poziomie L5/S1 podskórnie widoczny hipointensywny kanał - zatoka skórna na tym poziomie wewnątrzkanałowo obecna około 14 mm masa tkankowa nie ulegająca istotnemu wzmocnieniu kontrastowemu - ropień? Inne? Po przeczytaniu tego, przeleżeniu tygodnia w szpitalu na oddziale neurologii, zostałem oddelegowany do szpitala neurochirurgii. Niestety jak widać w ostatnim zdaniu opisu RM są znaki zapytania. Takie same wyrażenia dostaję od lekarzy - *nie wiem co to jest*. Na płytach, które dostałem lekarze widzą *coś* ale czy to ropień czy coś innego to nikt nie wie, jestem odsyłany od lekarza do lekarza, ciągnie się to od września. Wiadome jest jedno że mam rozszczep od urodzenia. Czy mogę liczyć jeszcze na jakąś prawdziwą diagnozę? Czy już mam sobie dać spokój ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno będzie jednoznacznie dać odpowiedź na pytanie czym jest ta zmiana. Zmiana jest nieduża i jeśli nie daje znacznych dolegliwości można ją obserwować czyli np. co około 6-12 miesięcy wykonywać kontrolne NMR. Decyzję jednak na chwilę obecną w tej sprawie powinni podjąć neurochirurdzy (jeśli nie podejmują się w chwili obecnej zabiegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał 22 l.

Dolegliwości są dzień w dzień takie same, ból, rwanie, drętwienie lewej nogi podczas jazdy autem to zaobserwowałem, ból pleców sięga aż do odc. piersiowego niekiedy. Poszedłem do lekarza ale on był chyba dopiero po studiach, tak myślę, bo spojrzał na MR i powiedział że nie wie co to jest. Mam zamiar zapisać się na RM jeszcze raz i akurat pewnie wypadnie tak za kilka miesięcy, a zapisałem się już na 30 grudnia do neurochirurga. Ale innego, zobaczymy co on powie. Dziękuję w ogóle za odpowiedź, Pozdrawiam! Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po operacji kr l4-l5 stabilizacja diam ,powikłana ropniem podskornym ,po ok 0,5 roku reoperacja i usuniecie ropnia,dolegliwości bólowe nie ustąpiły ,strasznie cierpie,czyn ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×