Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilające się duszności wysiłkowe po porodzie


Gość Justyna,S.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna,S.

Od kilku miesięcy mam duszności wysiłkowe,nasilające sie,8 tygodni temu urodziłam dziecko przez cc miałam robioną spirometrie,rtg kl. piersiowej, gastroskopie,echo serca które nic nie wykazały ... byłam chora i od tego sie wszystko zaczęło,tak nagle w pomieszczeniu zrobiło mi sie duszno,ciężko mi było nabrać powietrza do płuc. Otóż moją uwagę zwrócił taki epizot i nie wiem od czego to może być, po cc gdy leżałam 12 h na sali pooperacyjnej zaczęło mnie przyduszać,po 12 godz. gdy musiałam zacząć chodzić,nawet parę kroków wywołało u mnie bardzo mocne duszności,prawie niemożliwe było nabieranie powietrza i czułam sie bardzo osłabiona,drugą noc po porodzie gdy już zasypiałam nagle zaczęłam się dusić i musiałam otworzyć oczy żeby nabrać powietrza,zdarza mi sie to teraz czasami. Dziwi mnie jednak fakt,że do kilku tyg.od porodu tak ciezko mi było oddech złapać,nie mogłam wykonać nawet najmniejszej czynności,teraz są takie dni,że duszności są bardzo malutkie i moę normalnie wyszystko robić,chodzić,podnosić,skakać przez całe dni i po paru dniach wracają silne duszności,których się naprawde boję,a szczególnie tego bezdechu przy zasypianiu,co powinnam zbadać i co może to być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie udać się jeszcze na konsultację do laryngologa (być może podłożem jest np. zbyt wiotkie podniebienie) i pulmonologa. Może także objawy jakie Pani opisuje mają podłoże psychogenne np. nerwicowe jednak trzeba wykluczyć w tym wypadku zmiany organiczne mogące powodować te objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×