Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu z częstymi bólami


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. dwóch tygodni podczas oddawania stolca występuje również krwawienie, często oddaniu stolca towarzyszy ból, po oddaniu utrzymuje sie ok 30 min. i później nie występuje już żadne plamienie aż do następnego oddania stolca. Chciałam zaznaczyć, że 1,5 miesiąca temu urodziłam dziecko, a wiem, że ciąża może być przyczyną takich powikłań. Przez okres jednego miesiąca karmiłam piersią, czyli wszystko zaczęło się dziać mniej więcej po tym okresie. Stolec teraz oddaje, co ok. 4 dni, ale przed ciążą również tak było tylko bez krwawienia i bólów. Zatem mam pytanie czy wystarczy jak zmienię dietę? Czy może powinnam się udać od razu do lekarza? Jeśli wystarczy, że zmienię dietę po jakim czasie powinna być poprawa? Czy są może jakieś leki, które można zakupić bez recepty i konsultacji z lekarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani objawy ewidentnie świadczą, o krawawiących żylakach odbytu. Żylaki odbytu często pojawiają się po ciąży i porodzie. W chwili obecnej musi się Pani skonsultować z lekarzem. Zwykłe badanie przez odbyt palcem potwierdzić lub wykluczy to rozpoznanie. Sama dieta (powinna być bogatoresztkowa, aby stolce były luźne i najlepiej oddawane codziennie) nie pomoże w tym schorzeniu. Muszą być zastosowane leki, które można otrzymać tylko na receptę (doustne, czopki lub maści). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×