Przepuklina w kręgosłupie szyjnym

u?ytkownik
marta

A ten pan Nikoniuk przyjmuje w Rzeszowie???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Piotrek

Witam!

Pan Andrzej to mój wujek i piszę tutaj nie dlatego, ze go reklamuje, a bardziej bronię przed społeczniakami uważajacymi terapię manualną na nieskuteczną. Odwołuje sie tu też do kilku wpisów poniżej * ...kręgarz kręgarzowi nierówny...*-fakt.
Mam(własciwie miałem) wypukline w kregosłupie L5-S1, bywało tak ze ból paralizował noge itd. Ortopeda powiedział ze bez operacji sie nie obejdzie.
Wuj po kilku zabiegach naprawił to i od 3 lat nie czuje w ogóle bólu w kregosłupie. Zabiegi nie bolą, wbrew temu co moze sie wydawac. Gość zna sie na rzeczy. Niech społeczniaki nie gadają głupot bo pewnie trafili na jakiegos mirka amatora.

u?ytkownik
jagoda

Witam w 2010 stwierdzono u mnie przepuchline kregow szyjnych po wynikach i opisie RM neurochirurg zakwalifikowal mnie na operacje ktora miala odbyc sie w lipcu tego roku trafilam do szpitala zrobiono mi jeszcze raz rezonans i cud przepuchlina sie wchlonela nie wiedza jak to sie stalo bo to zadkosc a jednak tyle ze bole karku glowy ramion łopatek i dretwienie rak pozostalo

u?ytkownik
Grazyna

W 2002 roku mialam operacje kregow szyjnych C5-6 teraz znow zaczely sie dolegliwosci mi. dretwienie rak ,stop,bole miedzy lopatkami i szyi wiec zrobiono mi rezonans magnetyczny i : C6-7 zaostrzenie tylno-boczne krawedzie trzonow kregowych i towarzyszaca przepuklina krazka kieruje sie w strone kanalu kregowego i prawego otworu miedzykregowego na szerokosci ok. 3mm oraz zwezony prawy otwor miedzykregowy i czesciowo rezerwa plynowa w kanale kregowym od przodu.C3-4 zaostrzenie tylno-prawoboczne krawedzi trzonow kregowych i uwypuklona tarcza kieruja sie w strone prawego otworu miedzykregowego,ktory jest zwezony. W tej sytuacji nie wiem co mam robic boje sie nastepnej operaci co mysli na ten temat lekarz?

u?ytkownik
Andrzej

Nie jestem rodzina a ni znajomym Pana Andrzeja Nikoniuka ale mogę powiedzieć że: 1. Mój brat ma zaleczona przepuklinę w kręgosłupie pomiędzy C5-C6 a lekarz (neurochirurg) dawał mu 50 % na normalne funkcjonowanie. Przekonałem się i sam poszedłem do Pana Andrzeja w 2013 r. bo miałem odcięta kontrole nad prawa nogą (przepuklina czy dyskopatia w L5 i pierwszym krzyżowym. Pan Andrzej mnie nastawił ale zalecił fizjoterapię i rehabilitację stała (ćwiczenia) i mam tego bdb efekty a lekarze dyplomowani uważali że lekarstwa i prądy pomogą. Teraz poddam się ustawianiu kręgosłupa szyjnego ba mam tam przepuklinę stwierdzoną miedzy kręgami C-5-C-6 i wierzę na podstawie moich doświadczeń i brata w to co robi Pan Andrzej Nikoniuk. Jeżeli ktoś ma na ten temat trochę wiedzy to wie że ustawienie stawu po skręceniu jest rzeczą normalna a kręgosłup jest zbiorem stawów szczególnych gdzie popełnione błędy dyzo kosztują. Talent Pana Andrzeja Nikoniuka należny wykorzystywać dla własnego zdrowia.

u?ytkownik
Kasia

Witam polecam ciekawy artykuł na temat przepukliny kręgosłupa http://rehmedis.pl/przepuklina_krazka.html

u?ytkownik
Aga

A czy Pan Andrzej Nikoniuk ma skonczone jakies studia medyczne? Z tego co wiem, nie. Zaliczyl kilka kursów i tyle. Ja boję się takich *specjalistow*.

u?ytkownik
mira

I słusznie

u?ytkownik
LENKA

Te wszystkie wypowiedzi utwierdziły mnie w przekonaniu, że należy kierować
się swoją intuicją, a potem mieć żal do siebie jak coś będzie nie tak, ponieważ
nie ma mądrego jak postąpić z przepukliną odcinka szyjnego.
U mnie badanie rezonansem wykazało dwie przepukliny i dwa duże naczyniaki.
Jestem na etapie poszukiwania mądrego neurochirurga i czekam jego diagnozy.
A potem myślenie co dalej. Mam depresję po śmierci partnera, a teraz jeszcze
nasilone bóle kręgosłupa szyjnego. A od dwóch lat leczyłam odcinek lędźwiowy
kręgosłupa. Mieszkam na takiej wsi, że wszędzie daleko, a zostałam sama ze swoimi problemami.

u?ytkownik
ed

Witam jestem po wypadku miałem teraz rezonans kręgosłupa szyjnego o jakieś sprostowanie prosił bym was tego ,jeśli jest taka możliwość przed rezonansem miałem TK robione i opis by taki ze lordoza jest wzniesiona, w opisie z rezonansu i teraz poklei* szyjny odcinek kręgosłupa nie wskazuje skrzywienia. Patologiczna kyfoza odcinka szyjnego której szczyt przypada na poziomie C5-C6.
Tarcze c4- c7 okrężnie uwypuklone z częścią dehydratacyjna jader miarzdzystych otoczone osteofitami, powodują zwężenie otworów międzykręgowych i modelowanie worka oponowego.Rezerwa płynowa wewnątrzkanałowa zmniejszona. Na poziomie C5-6 widoczna tylno-prawoboczna przepuklina dyskowa nasilająca kompresje prawego zachyłka worka oponowego. Jeśli ktoś mógł mi podpowiedzieć , jeżeli miał podobnie.

Twoja odpowiedź