Leki na oczyszczenie jelit przed kolonoskopią

użytkownik
marek

Rozpoznanie na język polski brzmi przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego nie sklasyfikowane (bez konkretnej przyczyny). Oprócz stanu zapalnego zauważalna jest w kolonoskopii nadmierna czynność motoryczna jelita grubego często określana zespołem jelita drażliwego. W tym wypadku należy zastosować leki specyficznie działające na stan zapalny jelita grubego (najlepiej mesalazyna) oraz regulujące prace jelit (np. Tribux, Debridat, Duspatalin) oraz odpowiednia dieta jak w zespole jelita drażliwego. leki takie stosuje się często przez bardzo długi okres, a leczenie takiego stanu jest uciążliwe, z okresami zaostrzeń.
Pozdrawiam.

Reklama
użytkownik
agnusia

Leki i leczenie????Leczenie uciążliwe, a właściwie czym grozi nie leczenie takiego stanu?

użytkownik
Eva

Nieleczenie takiego stanu grozi przejsciem we wrzodziejące jelito grube.Pozdrawiam

użytkownik
Marzena

Witam mam pytanie dzis o 16 będę miała badanie jelita. Oczyszczam sie fortransem już od wczoraj, tylko jeśli chodzi o ten fortrans to wypiłma go troche mniej już mam podane na zleceniu, powiedziano mi że ma wypić 2 saszetki na 2 litry wody ja miałam mniej tego proszku i czy panie Dr. w ten sposób napewno dobrze moje jelito sie oczyści? jak mogę być pewna ze jestem już dobrze oczyszczona? Prosze o odpowiedź

użytkownik
Elzbieta

Witam , dziwne że tylko 2 saszetki, mój mąż robil już chyba 5 razy kolonoskopię i za kazdym razem miał 4 saszetki na 4 litry wody, a jak trzeba było to jeszcze więcej pił. , w kazdym razie przy załatwianiu musi być prawie woda to wtedy jest pewnośc ze jest Pani oczyszczona bardzo dobrze. Pozdrawiam

użytkownik
dodek

Czytając już te wszystkie wypowiedzi mam już dość. Wszystko mnie boli, pewnie ze strachu. Ja mam na kolonoskopię mam iść 6.7.br i do czyszczenia jelit mam wykupić Fleet Phospho-soda, jak przeczytałem ulotkę w internecie to mi się słabo zrobiło ile to nie pożądanych objawów może mnie czekać. Czy mam iść jeszcze do rodzinnego by potwierdził, że mogę to bez przeszkód zastosować. Na badaniu takim nie byłem jeszcze. Gastroskopię to już przechodziłem 3 razy. Ale mam takie bóle od niepamiętnych czasów jamie brzusznej. Po kolei miałem usuwane jak wyrostek /ślepa kiszka/,
następnie przepuklina pępkowa, usunięty woreczek żółciowy- laparoskopowa i na koniec znowu
przepuklina pachwinowa lewostronna. Zapomniałem o przepuklinie w wieku 7 lat prawostronna mosznowa. Po woreczku żółciowym znowu przepuklina pępkowa. Jak widzicie jest tego od groma.
Więc mam mieszane uczucie czy czasami coś po tym badaniu nie wykryją
Objawy mam takie, że gdy naciskam na brzuch to czuję ból. Po puszczeniu powłok brzusznych odbicie jest bolesne. Wykonuję masowanie i ból maleje ale nigdy do zera.
Mam pytanie do innych osób czy powodem kierowania na kolonoskopię były takie objawy czy może inne.
&#8222*65 lat a może mniej&#8221*

użytkownik
Kamila

Ja też czyściłam się i fortransem i fleetem i dla mnie lepszy okazał się fleet. Dwie szklanki świństwa, a potem woda. A nie 4l świństwa. Może kwestia smaku, ale polecam fleet. Też czytałam te opinie i się bałam ,ale okazało się to niepotrzebne. Na prawdę nic mi po tym nie było. A kolonoskopia przeprowadzona do końca.

użytkownik
dodek

Właśnie wczoraj miałem seks z kamerą /kolonoskopia/ ,czyściłem jelita Fleet Phospho-soda, totalne wypróżnienie. Badanie było bolesne j.j.cholera.To co słyszałem nie mogła się dostać do końca przez jakieś zakrzywienie. Pociężkich bólach usłyszałem,że do celu doszła kamera.
Dziwi mnie jedno, że w opisie jest napisane *zalega w nim duża ilość stałego stolca* czyżby flet był nieskuteczny?, przecież po drugiej wypitej dawce leciały tylko płyny a przecież był 24 godzinny post na stałe jedzenie tylko płyny przyjmowałem. Czegoś tu nie rozumiem jeśli ten wpis prawidłowy to lepiej było zrobić lewatywę a nie wydać 55 zeta na tego fleta.Ale lewatywa tylko czyściła by okrężnicę a flet cały przewód pokarmowy.Więc z jakiej przyczyny był ten stolec w jelicie grubym. Myślę, że ten akapit został powielony ze stałych form przygotowanych do opisów tak przez przypadek.
Po trzech tygodniach mają być wyniki pobranych wycinków do bda.hist-pat.
To nie omieszkam zapytać p. dok. o ten *zalegający stolec* jeśli coś nie będzie przesłaniało tego np.te wyniki.

użytkownik
Nina

Mam też kłopoty z jelitami - zrobiły mi się uchyłki jelita. Najgorsze poza zaparciami jest to, że co jakiś czas tracę przytomność i po tym jest biegunka .
Podczas utraty przytomności spada mi ciśnienie a ja się mocno poobijam. Co robić?

użytkownik
adam

Jestem facetem a więc istotą delikatną. Ok pięć lat temu miałem kolonoskopie w dość skromnej przychodni. Mimo potężnych hemoroidow i braku znieczulenia zabieg przybyciem bez sensacji. Naprawdę nie planujcie! Teraz też mnie czeka i bardziej boję die jak wytrzymam diete niż samej bsdaniem

użytkownik
Daniela

Miałam kolonoskopię i tak jak większość ludzi obawiałam się zarówno samego oczyszczania jelit jak i zabiegu. Na oczyszczanie otrzymałam receptę oczywiście na Fortrans. Dzięki sugestiom internetu zakupiłam Fleet Phospho-soda (zapłaciłam chyba ca.50 zł) Przed wypiciem dodałam sok z połówki cytryny na buteleczkę , mniej niż pół szklanki wody i wierzcie mi,wypiłam * jednym łykiem*, naprawdę nie było złe . A zabieg miałam pod znieczuleniem całkowitym (koszt 225 zł) .Lekarz robiący zabieg stwierdzi, iż jelita przygotowane , czyli oczyszczone, bardzo dobrze . Nie rozumiem dlaczego lekarze zapisują ten wstrętny Fortrans. 2 lata temu przygotowując się do pierwszej kolonoskopii poległam właśnie nie mogąc wypić tego świństwa Fortrans , żaden sok nie zmieniał tego smaku (słonego morza z zepsutymi małżami). Polecam wszystkim Fleet Phospho-soda z sokiem cytryny.

użytkownik
xxxx

Citrafleet- nowy sposób na przygotowanie do kolonoskopii. Smakuje normalnie i działa łagodnie.
Potem już tylko *głupi Jaś*, zielone majteczki z dziurką ...wiadomo gdzie... i po strachu.
Polecam wszystkim, którzy się boją.

użytkownik
Gośka

Czytam,co napisaliście i nie rozumiem,dlaczego nikt nie wspomina o X-PREP ??? Tylko ten preparat stosowałam i w smaku przypomina zawartość czekoladki likworowej :) CUDO!!! Baaardzo smaczne!!! Tylko nie dajcie się nabrać i nie wypijcie całej buteleczki,choćby tak wam polecano! Należy wypić tyle mililitrów,ile się waży.Ja ważę 52kg więc wypiłam 50 ml.Najlepiej wypić około południa i potem do wieczora pić np.wodę nie gazowaną.Ja piłam po prostu kompot z jabłek.Płynów wypić 4 litry.
Wieczorem już było działanie preparatu i wcale nie rewolucyjne :)
POLECAM wszystkim,bo nic lepszego nie znajdziecie.

Twoja odpowiedź