Badania kontrolne po usunięciu guza nerki

użytkownik
TemiliaT

Witam. Proszę Pana mam pytanie dotyczące badań kontrolnych po usunięciu nerki z guzem o wielkości100x90x70 po jakim czasie powinny odbyć się badania kontrolne w celu sprawdzenia czy nie pojawił się przerzut. gdyż lekarz wyznaczył na czerwiec 2011r. wydaje mi się że to późno. i co to znaczy rozpoznanie: C64 guz nerki prawej.i jakie są szanse na wyzdrowienie. a dodam że jest to pacjent 77letni. chciała bym również zapytać co to oznacza **przebieg pooperacyjny gładki**

Reklama
użytkownik
stapler

C64 oznacza nowotwór złośliwy nerki za wyjątkiem miedniczki nerkowej.
Rak nerki jest nowotworem bardzo wolno rozwijającym się dlatego jego przerzutowość lub wznowy są bardzo rozciągnięte ewentualnie w czasie. Skoro lekarz prowadzący zalecił kontrolę w tym terminie to trzeba spełnić jego zalecenia. Jeśli nerka została usunięta w całości wraz z guzem, który nie naciekał otoczenia, nie dawał przerzutów miejscowych i odległych, był słabo agresywny w badaniu histopatologicznym to rokowania w takim przypadku są dobre.
**przebieg pooperacyjny gładki** oznacza, że cały proces pooperacyjny przebiegł bez powikłań, w sposób prawidłowy.

użytkownik
Katarzyna Buckowska

Witam mój tata ma 74lata i ma guza nerki prwej o wymiarach 117x633 bedzie mial operację ,moje pytanie,jakie sa rokowania po usunięcia tego guza?

użytkownik
KB

Dodam ,ze guz jejst złosliwy

Twoja odpowiedź