Badania kontrolne po usunięciu guza nerki

u?ytkownik
TemiliaT

Witam. Proszę Pana mam pytanie dotyczące badań kontrolnych po usunięciu nerki z guzem o wielkości100x90x70 po jakim czasie powinny odbyć się badania kontrolne w celu sprawdzenia czy nie pojawił się przerzut. gdyż lekarz wyznaczył na czerwiec 2011r. wydaje mi się że to późno. i co to znaczy rozpoznanie: C64 guz nerki prawej.i jakie są szanse na wyzdrowienie. a dodam że jest to pacjent 77letni. chciała bym również zapytać co to oznacza **przebieg pooperacyjny gładki**

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

C64 oznacza nowotwór złośliwy nerki za wyjątkiem miedniczki nerkowej.
Rak nerki jest nowotworem bardzo wolno rozwijającym się dlatego jego przerzutowość lub wznowy są bardzo rozciągnięte ewentualnie w czasie. Skoro lekarz prowadzący zalecił kontrolę w tym terminie to trzeba spełnić jego zalecenia. Jeśli nerka została usunięta w całości wraz z guzem, który nie naciekał otoczenia, nie dawał przerzutów miejscowych i odległych, był słabo agresywny w badaniu histopatologicznym to rokowania w takim przypadku są dobre.
**przebieg pooperacyjny gładki** oznacza, że cały proces pooperacyjny przebiegł bez powikłań, w sposób prawidłowy.

u?ytkownik
Katarzyna Buckowska

Witam mój tata ma 74lata i ma guza nerki prwej o wymiarach 117x633 bedzie mial operację ,moje pytanie,jakie sa rokowania po usunięcia tego guza?

u?ytkownik
KB

Dodam ,ze guz jejst złosliwy

Twoja odpowiedź