Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sklerotyzacja podchrzęstna stropów panewek stawów biodrowych


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Oto opis mojego prześwietlenia: Obustronnie niewielka sklerotyzacja podchrzęstna stropów panewek obu stawów biodrowych. Po stronie lewej widoczne są bardziej zaawansowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach głowy kości udowej. Przy przyśrodkowej krawędzi lewego stropu kilka zgrupowanych geod podchrzęstnych i nawis sklerotycznych zmian wytwórczych przy przedniej krawędzi panewki. Po stronie prawej zmiany zwyrodnieniowe są mniejsze z pojedynczą geodą zwyrodnieniową przy zewnętrznej krawędzi stropu i zmianami sklerotycznymi przy przedniej krawędzi stropu panewki. Szpary stawów biodrowych są symetryczne. Ognisko zagęszczonej struktury kostnej w głowie prawej kości udowej i w trzonie lewej kości biodrowej. Jak poważne są te zmiany mam 38 lat . Mam też problem z obydwoma kolanami . z USG dowiedziałam się że mam chondromalacje 2 i 3 stopnia .Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kompleksowym leczeniem musi zająć się ortopeda i to z dużym doświadczeniem. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach kolanowych zapewne są następstwem patologicznych zmian zwyrodnieniowych w stawach biodrowych. Zmiany są znacznie nasilone zwłaszcza w lewym stawie biodrowym. Oczywiście można spróbować leczenia zachowawczego włącznie z podawaniem silnych leków dostawowo, ale niestety może skończyć się to leczeniem operacyjnym włącznie z zastosowaniem wszczepu endoprotezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Byłam u młodego Ortopedy.Wyjaśnił mi , że na razie mam brać leki z Glukozaminium z wit C . (mam sobie wybrać w Aptece) I leki przeciwbólowe ( Ketonal) Boję się, że leki przeciwbólowe mogą wpływać na moją wątrobę. Staram się w miarę możliwości chodzić z tym bólem , bo daje się jeszcze wytrzymać. Brałam ostatnio zastrzyki domięśniowo Naklofen 75 . Było dobrze , ale gdy zastrzyki się skończyły biodro znów daje o sobie znać. Ból umiejscawia się w lewej pachwinie i pośladku. Po prawej stronie jeszcze nie odczuwam dolegliwości . Prosiłam o poradę bo zastanawiam się czy powinnam iść jeszcze na jedną konsultację do innego , bardziej doświadczonego Ortopedy czy pozostać na tej.Moją zmorą jest niestety praca fizyczna gdzie dźwigam ciężary. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przpukline kregoslupa z uciskiem na rzden. od pewnego czasu bola mnie biodra i raz w miesiacu mam rwe kulszowa. zrobilam rtg* podchestna sklerotyzacja obu panewk stawow biodrowych. zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyzowo-biodrowych, bardziej po stronie prawej. lekarz powiedzial ze to nic groznego i nie trzeba leczyc. mam 34 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest przeweżenie szpary stawowej prawego stawu biodrowego w cześci centralnej z dyskretną podchrzęstną sklerotyzacją stropu panewki podejrzenie FAI w tym stawie . Dyskretne wyostrzenia krawedzi kretarzy obu kości udowych. Jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta Troka

W fazie kostnej stan po alloplastyce prawego stawu biodrowego z typowym gromadzeniem znacznika nieco wiekszym wstopie panewki nie ma obluzowania prosze o prostą odpowiedz jak to trzeba leczyc boli i kuleje pozdrawiam Elzbieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brajanusz

Sklerotyzacja oznacza postępujące nieodwracalne stwardnienie/kostnienie tkanek, czyli tutej: ścieranie się chrząstki. Niewielkie zmiany można próbować operacyjnie regenerować,ale nie ma co liczyć na cuda i w dalszej perspektywie czeka endoproteza. PS glukozamina,kolagen i chondroityna nie pomogą bez względu na to co mówią Janusze suplementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Od mojego wpisu minęło 8 lat teraz ma 46 lat . Sama myśl na słowo endoproteza przerażało mnie.Wielką nadzieję położyłam w rehabilitacji i zaczęłam systematycznie ją przeprowadzać co dawało spory rezultat . 1.5 roku temu miałam podane 3 dawki PRP Matrix w staw biodrowy i też była wielka poprawa po prostu biodro nic nie bolało . Teraz niestety już znów zaczyna dokuczać . Lekarz ponownie zastosował podanie 3 dawek PRP Matrix , jestem po pierwszej i mam nadzieję że na jakiś czas nie będę odczuwać bólu . Oto obecne moje RTG ( Dziobiaste wydłużenie i podchrzęstna sklerotyzacja stropów panewek oraz pogłębienie panewek obu stawów biodrowych. Zwężenie szpar stawowych od strony biegunów dolnych obu stawów biodrowych. Grzybowate zniekształcenie głowy kości udowej lewej) . Lekarz powiedział że jeszcze da się poczekać z tą operacją, a ja się bardzo cieszę i liczę że gdy będzie podana 3 dawka PRP dalej będę mogła śmigać Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×