Sklerotyzacja podchrzęstna stropów panewek stawów biodrowych

użytkownik
Dorota

Oto opis mojego prześwietlenia:
Obustronnie niewielka sklerotyzacja podchrzęstna stropów panewek obu stawów biodrowych. Po stronie lewej widoczne są bardziej zaawansowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach głowy kości udowej. Przy przyśrodkowej krawędzi lewego stropu kilka zgrupowanych geod podchrzęstnych i nawis sklerotycznych zmian wytwórczych przy przedniej krawędzi panewki. Po stronie prawej zmiany zwyrodnieniowe są mniejsze z pojedynczą geodą zwyrodnieniową przy zewnętrznej krawędzi stropu i zmianami sklerotycznymi przy przedniej krawędzi stropu panewki. Szpary stawów biodrowych są symetryczne. Ognisko zagęszczonej struktury kostnej w głowie prawej kości udowej i w trzonie lewej kości biodrowej. Jak poważne są te zmiany mam 38 lat . Mam też problem z obydwoma kolanami . z USG dowiedziałam się że mam chondromalacje 2 i 3 stopnia .Co powinnam zrobić?

Reklama
użytkownik
stapler

Oczywiście kompleksowym leczeniem musi zająć się ortopeda i to z dużym doświadczeniem. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach kolanowych zapewne są następstwem patologicznych zmian zwyrodnieniowych w stawach biodrowych. Zmiany są znacznie nasilone zwłaszcza w lewym stawie biodrowym. Oczywiście można spróbować leczenia zachowawczego włącznie z podawaniem silnych leków dostawowo, ale niestety może skończyć się to leczeniem operacyjnym włącznie z zastosowaniem wszczepu endoprotezy.

użytkownik
Dorota

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Byłam u młodego Ortopedy.Wyjaśnił mi , że na razie mam brać leki z Glukozaminium z wit C . (mam sobie wybrać w Aptece) I leki przeciwbólowe ( Ketonal) Boję się, że leki przeciwbólowe mogą wpływać na moją wątrobę. Staram się w miarę możliwości chodzić z tym bólem , bo daje się jeszcze wytrzymać. Brałam ostatnio zastrzyki domięśniowo Naklofen 75 . Było dobrze , ale gdy zastrzyki się skończyły biodro znów daje o sobie znać. Ból umiejscawia się w lewej pachwinie i pośladku. Po prawej stronie jeszcze nie odczuwam dolegliwości . Prosiłam o poradę bo zastanawiam się czy powinnam iść jeszcze na jedną konsultację do innego , bardziej doświadczonego Ortopedy czy pozostać na tej.Moją zmorą jest niestety praca fizyczna gdzie dźwigam ciężary. Pozdrawiam

użytkownik
bożena z BiaLogardu

Jedz na konsulyację do doktora Nazara przyjmuje na ul Przemysłowej w Poznaniu to wspaniały lekarz przeczytaj o nim w internecie mnie uratował przed kalectwem .

użytkownik
JUSTYNA

Mam pytanie i chciała dostać na nie odpowiedz. co to jest sklerotyzacja w górnych biegunach obu stawów biodrowych.

użytkownik
iwona

Mam przpukline kregoslupa z uciskiem na rzden. od pewnego czasu bola mnie biodra i raz w miesiacu mam rwe kulszowa. zrobilam rtg* podchestna sklerotyzacja obu panewk stawow biodrowych. zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyzowo-biodrowych, bardziej po stronie prawej. lekarz powiedzial ze to nic groznego i nie trzeba leczyc. mam 34 lata.

użytkownik
Elżbieta

Elżbieta brałam też naklofen i inne leki od ortopedy nawtet dostałam bloke ale nadal boli.

Twoja odpowiedź