Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy i bolący guz na złączeniu żeber z mostkiem pod skórą


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ostatnimi czasy zauważyłam u siebie dość dużego guza na mostku (jest widoczny). Dotykanie tego sprawia ból, czasem boli samo z siebie. Guz znajduje się w dolnej części na łączeniu żeber z mostkiem pod skórą, jest twardy. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek z chorobą która przebyłam to znaczy jestem po ostrym zapaleniu trzustki martwiczo krwotocznym o przebiegu ciężkim . Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź . Pozdrawiam Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten guz nie ma nic wspólnego z przebytym zapaleniem martwiczo-krwotocznym trzustki. Trudno mi określić bez badania co to może być. Być może jeśli guz jest ruchomy to kaszak lub włókniak. Jeśli nie to jakiś kostniak, chrzęstniak lub ogniskowy odczyn zapalny okostnowy. A może to tylko zwykły wyrostek mieczykowaty mostka - normalna struktura anatomiczna być może teraz w odczynie zapalnym. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio na badanie do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny przypadek u mnie okazało sie ze jest to kostniak tylko lekarz ktory mnie prowadzi postanowil to zostawic i zobaczyc czy bedzie sie to powiekszac u mnie jest troche problem poniewaz mialam przepukline i mam siatke oraz sporo blizn na brzuchu po wczesniejszych operacjach i lekarze obawiają sie zeby nie uszkodzic tej siatki. Moje pytanie: co moze sie stac jak by ta siatka zostala uszkodzona i jezeli okaze sie ze ten kostniak nie rosnie mozna z nim zyc i go nie ruszac bardzo prosze o odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdiagnozowano u mnie chrzestniaka (lewa strona) . Rośnie na 12zebrze i uszkodził mi 11 - skruszylo się na ok.5mm. 11zebro jest grubsze od pozostałych na całej długości . Mam ledwo 20 lat i bardzo mnie to martwi . Na wyniku z tomografii pisze żeby przyjść do kontroli za 6m , ale ma on już 2 cm , a zazwyczaj występuje u ludzi po 30 roku zycia. Nie mam pojęcia co robić :( . Jak robię sklon w prawa stronę jest bardzo dobrze widoczny i w dotyku go dobrze czuć . Często boli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×