Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Białe i jasno żółte stolce u dziecka po przebyciu rotawirusa


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Moje trzy letnie dziecko w lipcu przebyło rotawirusa (pobyt w szpitalu) następnie po miesiącu pojawił się kilkakrotnie biały stolec i jasno żółty i tak to trwa do dzisiaj niestety 2 miesiące. Na początku kupek było sporo 4-6 dzienniei miał wysypkę na dekoldzie(znikła), ale po tygodniu robił maksymalnie 2 obecnie od długiego czasu 1 dziennie, ale oczywiście jasno żółte. Miał wykonane badanie kału na pasożyty-BRAK oraz test Eliza na lamblie-UJEMNY WYNIK, jednak mimo to dostał lek pyrantelum medana i następnie zentel na pasożyty- BEZ EFEKTÓW jakiejkolwiek poprawy.INNE WYNIKI: ASAT,ALAT w normie EOZYNOFILE- 10% LEUKOCYTY-11,3 K/ul GGTP-8,5 U/L OB-23 reszta w normie z morfologii. Poza tym mój syn ma sine pod oczkami jest bladziutki, ale energii mu nie brakuje:).Aha zauważyłam ostatnio u niego wypadanie włosów. Martwię się o niego bardzo i nie wiem co o tym myśleć...co pan o tym sądzi?czy test Elisa daje 100% wiarygodności? czekamy na wizytę u gastroenterologa.Co pan sądzi o tym wszystkim?????????A dodam,że na ból brzucha nigdy się nie poskarżył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy z tym problemem zgłosić się do gastroenterologa. Test ELISA jest bardzo dokładnym testem praktycznie w 100% wiarygodnym. Może w wyniku zakażenia wirusowego doszło do wytworzenia celiakii z zanikiem kosmków jelitowych (eozynofile podwyższone nie tylko świadczą o zakażeniu pasożytniczym lecz także alergii np. pokarmowej). Taki stan wymaga specjalistycznego badania gastroskopii, aby ocenić stan śluzówki dwunastnicy w badaniu obrazowym jak i z pobranych próbek histopatologicznym. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

moja dwu tetnia cureczka przez piec dni miala goraczke dochodzaca do 41 stopni C,niestety mieszkamy w anglii a tu sluzba zdrowia nie podchodzi zbyt powaznie do tego typu spraw wiec dwa razy odeslali nas ze szpitala do domu nie robiac zadnych badan, po kilku dniach pojawil sie jasno zolty,luzny kal i brak apetytu.nie wiem co to moze byc i bardzo sie martwie dlatego bardzo prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×