Rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego

u?ytkownik
Mariusz

Witam,

Mam 33 lata i problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Rok temu miałem silną rwę kulszową promieniująca do prawej nogi. Uniemożliwiła mi ona chodznie praktycznie przez 1 miesiąc. W trakcie choroby miałem 3 konsulatcje nuerohirurgiczne na podtstawie TK, gdzie dwie z nich wskazywały na koniecznośc zabiegu operacyjnego, natomiast na ostatniej dowiedziałem się że zabieg nie jest konieczny jeżeli jestem w stanie funkcjonować z bólem, jeżeli natomiast dolegliwości będa b. uciążliwe to wtedy operacja. W styczniu tego roku uzupełniłem badania o rezonans magnetyczny którego wynik zamieszczam poniżej
Nie stwierdza się obecności p.j.m ani stenozy światła kanału kręgowego. Kanał kręgowy prawidłowej szerokości, widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Przepuklina dotrzonowa krążka L3-4, poprzez blaszkę graniczną dolna kręgu L3.
Neurochirurg który analizował wynik, powiedział że nie ma tragedii i * wszystko powinno być O.K*. Ja natomiast od marca zmagam się ciągle z bólem. Nie mogę praktycznie nic robić bo zaraz czuję ból w kręgosłupie promieniujący do prawej nogi. Próbuję wykonywac ćwiczenia na kręgosłup ale w większości sprawiają mi ból. Proszę o informację do jakiego lekarza powinienem dalej zgłosić się: neurochirurg czy ortopeda, który pokierowałby mnie co mam dalej robić i jakie ćwiczenia wykonywać żeby wzmocnić kręgosłup i uciec przed operacją?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Najlepiej byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z lekarzem rehabilitantem. To on wskaże jakie ćwiczenia wykonywać oraz zaleci zapewne odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne.

u?ytkownik
krzysiek

Ja miałem tak samo,byłem u lekarza bo dostałem silnego bólu ale mnie olał i dał tablety przeciwbólowe,ból miałem i mam nadal przez 1,5 roku.po 1,5 roku okazało się że mam raka i dziś jestem konającym wrakiem człowieka.a było to zwykłe zapalenie nerwów którego lekaż nie zdiagnozował i które przerodziło się w nowotwór

u?ytkownik
ADAM

Witam. Od ponad dwóch miesięcy mam problemy z odcinkiem krzyżowo-lędzwiowym. Nie pracuję od 2 miesięcy, jestem ciągle na zwolnieniu lekarskim. Nie mogę się schylić normalnie, chodzenie sprawia mi okropny ból, o spaniu nie mówiąc.Ból mam z prawej dolnej strony pleców który promieniuje przez pośladki, nogę aż do łydki. Skonsultowałem się z neurochirurgiem i on po obejrzeniu rezonansu powiedział żeby nosić pas lędzwiowy i ćwiczyć np. nożyce bądz rowerek. Ja już to przerabiałem i zero poprawy. Oto opis mojego rezonansu kregosłupa robiony w zeszłym tygodniu. Badanie MR odcinka L, wykonano w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych w sek. Se T1, T2, STIR FSE, T2RFE SE., Wynik: Na poziomie l5/s1 centralna wyopuklina tarczy mk do 6 mm z uciskiem worka oponowego wymiar ap kanału do 17 mm. Cechy dehydtaracji tarczy mk. Na poziomie l4/l5 , l3/l4 bulgingi tarcz mk do 2 mm- wymiar ap kanału do 13 mm. Sygnla trzonów, tarcz mk oraz stożka końcowego rdzenia w normie. Bardzo proszę o wyjaśnienie czy konieczna bedzie operacja skoro inne metody zawodzą. Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź