Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przepukliny pachwinowej metodą Lichtensteina


Gość S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj bylem operowany metodą Lichtensteina (z uzyciem siatki). Zostalem ze szpitala wypisany po okolo 22 godzinach. Usunieto mi jakies *niepotrzebne fragmenty tkanki tluszczowej* ktora sie znajdywalo w przepuklinie i z tego powodu lekarz przypisal mi antybiotyk. Tak na wszelki wypadek tylko. Kazdy zapewnia i w internecie wszedzie jest napisane, ze metoda z siatka jest bardzo skuteczna. Czuje sie (jak po pierwszej w zyciu operacji) bardzo dobrze. Z tym, ze troche boli. Mam trudnosci ze schylaniem sie i ze wstawaniem. Gdy siedze dluzej przed komputerem i gdy wstaje, chodze mocno zgarbiony, bo troche boli jak sie prostuje. Dodatkowo mam kaszel i mnie boli gdy kaszlę. Moze i jestem nadwrazliwy, ale jakby to opisac... czasem czuje sie jakby szwy mialy puscic, ze cos sie moze stac. Najlepiej sie czuje gdy leze, ale staram sie chodzic i ruszac, tak jak wszedzie jest zalecane. Nie dzwigam nic.Jedyny problem to zalozenie spodni i skarpet (schylanie sie) oraz kaszel. Czy lepiej pozostac w lozku i sie nie ubierac? Czy wlasnie ruszac sie i schylac jak najwiecej? Aha po wypisie ze szpitala lekarze nic nie mowili mi, sam pytac musialem o wszystko. Chirurg zapewnil mnie ze dzwigac, tak jak wczesniej bede mogl po 4 tygodniach. Natomiast na niektorych stronach www czytam, ze 3 miesiace nie mozna dzwigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej pozostac w lozku i sie nie ubierac? Czy wlasnie ruszac sie i schylac jak najwiecej? - radzę w przypadku tak wczesnego okresu pooperacyjnego zachować oszczędny tryb życia, a więc jak na razie wypoczywać, oczywiście można się ruszać, chodzić i wykonywać podstawowe czynności życiowe, ale bez nadmiernego wysiłku. Z reguły po plastykach z użyciem siatki można już podnosić ciężary po miesiącu. Po plastykach bez siatki taki wysiłek dopiero po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek wojtkowiak

ja jestem dopiero przed operacją paskudnie mnie bolało do momentu kiedy odkryłem że mój pasek od spodni [szeroki na 4,5 cm skórzany]zapięty luźniej pod brzuchem doskonale chroni mnie przed bólem .Przedtem chodziłem małymi kroczkami niczym dziadek teraz chodzę normalnie ,po operacji też będę się nim chronił przy dźwiganiu większych ciężarów bo pracuję ciężko fizycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj wyszedłem ze szpitala po zabiegu wszycia siatki i również przy wstawaniu z łóżka lub krzesła czuję ból. Najgorzej gdy mam zalożyć buty i strasznie mnie piecze w miejscu szycia temperatura ciała mi skacze rano 35,4 w południe 37 czy to normalne . Również nie dostałem wytycznych odnośnie ograniczeń przy wysiłku fizycznym ani też czy mam stosować jakąś dietę .Przyznam że chętnie bym sięgnął po jakiegoś browarka po tym skromnym szpitalnym jedzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert z Gorzowa

Witam,wczoraj wyszedlem ze szpitala,mialem operacje z wykorzystaniem właśnie tej metody.Na samym poczatku po pierwszym wstaniu jeszcze w szpitalu zakrecilo mi sie w glowie wiec sie polozylem dlatego ze srodek przeciwbolowy przestał dzialac jak dostalem nowy po skonczeniu wstalem i zaczalem sam chodzic by rozruszac miesnie.Powiem ze w czasie chodzenia nie odczuwalem bolu jedynie przy wstawaniu .Lekarz przepisal mi srodki przeciwbolowe ,diete lekkostrawna no i oczywiscie zakaz dzwigania .Dzis minela doba odkad wyszedłem ze szpitala i powiem ze z kazdym dniem bol przy wstawaniu jest coraz mniejszy oczywiscie biore tabletki 2 razy dziennie po posilku takze z kazdym dniem jest coraz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,dziś są dwa tygodnie od operacji,jest dobrze.Z szpitala wyszedłem po 3 dobach,1 doba to badanie,czekanie,2 operacja,znieczulenie w [kręgosłup],po 6 godzinach wstałem z trudem,mały spacerek do toalety i wypoczynek.I w 3 dobie wypis.3 tygodnie zwolnienia lekarskiego.W 7 dniu zdjęto mi szwy[6].Czuje to miejsce.Teraz będę się chronił przy dżwiganiu dużych ciężarów,bo to jedna z wielu przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał J.

bardulo, mam podobnie i jestem 2 dni po operacji i już mało boli ale ciągle czuję ucisk na ścięgna od nogi i jakby uwieranie gdzieś wyżej w brzuchu - niczego takiego nie odczuwałeś? A ból czułeś tylko z rany czy gdzieś z wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji przepukliny pachwinowej z *udziałem* siatki piąty dzień. Nadal wszystko mnie boli, ledwo co wychodzę do łazienki, mam po prosu dość! Czy to możliwe żeby tak długo mieć *te* bóle? jestem przerażona za każdym razem gdy mam wstać z łóżka do łazienki, kuchni itd. Po prostu katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po operacji prawie rok i nie jest tak ddobrze lekarze muwia ze jest dobrze ale tylko na zewnotrz a mnie ciogle ciągnie i kuje mam wrarzenie jak by puszczaly szwy w srodku (nic ni dzwigam ani ni przeciążeniem) morze to i normalne ale mojm zdaniem jest gorzej niz przed operacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam.Moje pytanie kieruję do Pana Doktora:czy noszenie pasa przepuklinowego po operacji przep.pachwinowej jest wskazane?przypomnę,ze pas wyposażony w kaletkę,która będzie uciskać bliznę punktowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×