Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cechy dehydratacji krążków


Gość Stanisław

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam 60 lat i pracuje fizycznie. Czy jest szansa, że obejdzie się bez operacji?? A jeśli nie to czy będę mógł dalej pracować po operacji?? Oto moje wyniki: -cechy dehydratacji krążków między. L1-L5, -dokanałowa szerokopopdstawa przepuklina jądra miażdżystego krążka międz. L2/L3 powodująca kompresje worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzyk., -dokanałowa szrokopodstawna wypuklina pierścienia włoknistego krążka L3/L4 powodująca obustronne spłycenie otworów międzykrę., -dokanałowa prawoboczna wypuklina pierścienia włoknistego krązka L4/L5 powodująca spłycenie odpowiedniego otworu międzykręgowego, -przednia osteofitoza krawędziowa trzonów L2/L5, -zwyrodnieniowe zmiany w stawach międzykrę. powodujące stenozę zachyłków bocznych i spłycenie otworów międzykręgowych, -prawidłowy obraz objętego badaniem odcinka rdzenia kręgowego -rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych -osteofity tylnych krawędzi zmniejszają wymiar strzałkowy kanału kręgowego, -osteofity tylno-bocznych krawędzi zmniejszają średnicę otworów międzykręgowych Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba w tej sprawie jeszcze skonsultować się z neurochirurgiem. Rzeczywiście są opisywane zmiany powodujące spłycenie otworów międzykręgowych, ale nic nie pisze się na temat ucisku przepuklin na korzenie nerwowe co jest ewidentnym wskazaniem do leczenia operacyjnego. W zależności od nasilenia objawów zapewne neurochirurg podejmie decyzję do do leczenia operacyjnego. Z opisu raczej nie ma wskazań do takowego leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę czy jest możliwość powstrzymania nasilenia sę zmian w kręgosłupie tzn. dehydratacji miedzykręgowej żeby nie doszło do wycieku i ucisku na nerwy. Jestem juz po operacji C4-C5 i mam zmiany w C6-C7 i robiami ise już zmiany w C2-C3, chcę zapobiec dal*szym operacjom. Rehabilitacja na NFZ tragedia długie terminy itd. może jakieś ćwiczenia wskazane są przy takim zwyrodnieniu i czego unikać. Pracę mam siedzącą niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dzisiaj odebrałam wynik bardzo prosze o poradę, napiszę wynik rezonansu: -spłycenie fizjologiczne krzywizny lędżwiowej -cechy dehydratacji i obniżenia krążka międzykręgowego L5/S1 -masywna dokanałowa prawoboczna przepuklina krążka L5/S1 powodująca znaczna kompresje worka opony twardej i senoze kanałową i otweorowa prawoboczną, - Zwyrodnieniowa przebudowa podchszęstna w trzonach L5,S1 typu ModicII -przednia osteofioza krawędziowa trzonów L5,S1 Bardzo proszę o szybka odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×