Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Policykliczny guz nerki części środkowej i dolnej


Gość PaulinaM

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Piszę do Pana w sprawie guza nerki mojego dziadka. ma on 78lat. moje pytanie jest następujące: jak duże i czy w ogóle ma szanse na wyleczenie się przy tak dużym guzie.do tej pory nie ma żadnych przerzutów . za kilka dni ma mieć zabieg usunięcia nerki.i czy podczas usunięcia chirurgicznego może dojść do przerzutu. jeśli tak to jak wielkie jest prawdopodobieństwo. a tutaj krótki opis choroby.:Badanie przeglądowe i wielofazowe po dożylnym podaniu środka kontrastowego. policykliczny guz części środkowej i dolnej nerki prawej, niejednorodny,ze zwapnieniami i strefami martwicy, nie ostro odgraniczony od żyły nerkowej,zmiana ma wymiary 94x91x86mm i przylega do segmentu 6 wątroby, bez cech naciekania. Bardzo proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana guzowata rzeczywiście jest bardzo duża i wymaga leczenia operacyjnego. Jeśli brak jest nacieków na sąsiednie narządy, nie ma obecnie przerzutów to rokowanie raczej jest dobre. Wszystko oczywiście zależy jaki będzie wynik ostateczny badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego. W trakcie zabiegu usunięcia nerki nie powinno dojść do przerzutów, gdyż wykonuje się w sposób specjalny wycięcie nerki, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania komórek nowotworowych. Jeśli zabieg będzie radykalny, a nowotwór o małej agresywności histopatologicznej są duże szanse na wyleczenie i dobre rokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie . Mamie po badaniu tomograficznym wyszedł wynik że ma guza na nerce policykliczny o charakterze Npl czy to jest nowotwór i czy są już źle rokowania?z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×