Nadżerki w żołądku i helicobacter. Ile trwa leczenie?

użytkownik
Ania

Witam. Gastroskopia wykazała, że ,mam nadżerki w żołądku i bakterie helicobacter pylori. Chirurg zapisał mi 2 antybiotyki i inne tabletki. Antybiotyki skończą się i zastanawiam się co dalej. Ile czasu może potrwac leczenie takiej przypadłości? Ktoś ze znajomych stwierdził, że około 3 miesiące trwa leczenie. Poza tym nie wiem, dlaczego chirurg sie tym zajmuje, a nie gastroenterolog. Czy ktos miał podobne doświadczenia?Prosze o opinie. Pozdrawiam

Reklama
użytkownik
haemophilus

Leczenie antybotykami trwa 2 tygodnie. Po tym czasie objawy powinny ustąpić. Jeśli natomiast objawy nie przejdą, wówczas można wykonać test oddechowy w kierunku HP. Niestety całkowite wyleczenie bakterii jest trudne.

użytkownik
Ania

Witam. Gastroskopia wykazała, że mam nadżerki w żołądku i bakterie helicobacter pylori. Jestem po leczeniu helicobacter antybiotykami. Nie pomogło. Chirurg stwierdził, że nadal mam brać gasec (20mg) - łącznie 3 miesiące. A w ulotce jest napisane że można to przyjmowac maksymalnie przez miesiąc. Powiedziałam lekarzowi, że te tabletki wcale mi nie pomogły, a mimo tego lekarz zdania co do kuracji nie zmienił. Chirurg tez nie był w stanie mi powiedzieć czy powinnam zastosować jakąś dietę. Co robić? Czy sa pokarmy których nie powinno sie przyjmować? Lekarz nie miał na ten temat żadnej wiedzy. Proszę o radę.

użytkownik
stapler

Leki typu Gasec można zażywać bez problemu dłużej niż miesiąc jeśli są takie wskazania, a w przypadku nadżerek żołądka takie są. Dobrze by było zmienić ten lek na inny z grupy inhibitorów pompy protonowej. Dieta powinna być stosowana jak w chorobie wrzodowej żołądka.

użytkownik
ASKA

Witam. U mnie gastroskopia wykazała refluks, helicobakter i nadżerkę żołądka. Lekarz dał mi jeden antybiotyk i pomachał na do widzenia nic nie wyjaśniając, pomogło na tydzień, potem od nowa. Więc zmieniłam lekarza, ten dał mi dwa antybiotyki, które w zasadzie oprócz tego, że znika osad z języka i nie mam zgagi nie pomógły mi a biorę je 10 dni... Żołądek nadal boli (czuje takie przepełnienie) a lekarz rozkłada ręce mówiąc ze nie wie co mi jest....szczegółowe badanie krwi w normie....wszyscy sugerują nerwicę żołądka bo ciągle ryczę i jestem załamana że nic mi nie pomaga..Ale to chyba raczej nie to. czeka mnie chyba kolejna gastroskopia. Co robić? Iść do trzeciego gastrologa?Masakra....pozdrawiam

użytkownik
piotrosia

Mialam nadzerki przewodu pokarmowego !!zrobjono mi 2 gastroskopie dano antybiotyki a potem zaprzyjazniony chirurg zalecil mi picie po kazdym posilku mleczko na zoladek -alugastrin-i przyjmowanie dwa razy dziennie ranigastu-rano na czczo i wieczorem -.bralam kilka lat a terazbiore polplazor raz dziennie na czczo i jest mi ciagle dobrze!!nie puchne nie mam zgagi nie mam boli zoladka nie mam zaparc nie mam boli brzucha i kregoslupa-ogolnie jest wspaniale!!dodam ze ochraniam zoladek tymi lekami juz od 15 lat i nie jest to wogole klopotliwe ale z duzym efektem!!!mam 50 lat!!!zycze zdrowka!!!!

użytkownik
monia1

Porada.miałam takie dolegliwosci initrzeba sie wstydzic psychijatry bo to nerwica ale i refluks to sie leczy oprucz psycholi na noc tolanzul ,helicit,wenter controlok przwez 3 mies. ale to powraca miałam 2 lata spokoju a teraz biore ponownie i dieta gotowana i mniej stresu pozdrawiam

użytkownik
KAJA 2009-06-04

Witam,ja pierwsze objawy żołądkowe miałam 2 lata temu,brałam controloc ok 2-3 miesięcy i było dobrze.Miałam wtedy gastroskopie i wyszły liczne nadżerki.W tej chwili lecze się od listopada,i nadal nie czuje się dobrze.Tym razem w gastroskopi wyszły nadżerki i duż ilość żółci.Jestem na diecie biore leki,brałam ortanol,gaspiryd i famogast,2 antybiotyki na helicobactera.Martwie się bo to już tak długo trwa,lekarka powiedziała za do końca życia ścisła dieta.....a mam 33 lata.Cały czas czuje pobolewania,nudności odbijania,JESTEM JUŻ ZMĘCZONA....

użytkownik
podobna dolegliwosc

Pijcie siemie lniane 2 razy dziennie zobaczycie ze bedzie poprawa to oslania zoladek poczytajcie onim

użytkownik
Kamila

Kochani, mam pytanie ..W każdej publikacji jest napisane inaczej ..Czy przy nadżerce żołądka można jeśc jigurt, kefir, mleko ?
A surówki ? Z jakich warzyw są zabronione ?
Czy najlepiej tylko ugotowane ?

Dziękuję z góry za odpowiedź :)

użytkownik
Ewa

Gastrolog pół roku temu pierwszy raz zapisał mi Ortanol 40 i Tribux (po zdiagnozowaniu w gastroskipii licznych nadżerek). Zapisuje co miesiąc ten zestaw . Biorę do tej pory, a lekarz stwierdził, że to dopiero początek. Nie wiem dlaczego w powyżej opisywanych przypadkach leczenie zamykało się np po dwóch tygodniach.

użytkownik
Żaneta

Witam. Jestem studentka i mam 20 lat. Rok temu cierpiałam na okropne bóle żołądka... trwało to kilka miesięcy w określonych godzinach dziennie. Lekarz stwierdził nadżerka żołądka. Byłam leczona i pomogło. Teraz zaczęło sie od nowa. Bóle wybudzają mnie nad ranem..4-5-6 godzina. Są falowe. Nasilają sie do tego stopnia że muszę się zwijać. Trwają tak długo aż nie zasnę. Zaraz po przebudzeniu zaczyna się to samo. Czy to możliwe że znowu mam problem z nadżerką? Bóle wstępują codziennie od tygodnia. Proszę o pomoc.

użytkownik
Pola

Żanetko być może znowu masz nadżerkę- koniecznie kup sobie w aptece bez recepty bioprazol albo controloc- teraz można dostać na receptę i przejdź na dietę kleikową na parę dni - tzn. jedz sobie kaszkę mannę na wodzie , płatki owsiane na wodzie , możesz dodać trochę mleka .Spróbuj tak przez parę dni i zobacz czy będzie lepiej - jeśli to nie pomoże to umów się na wizytę u gastrologa.pozdrawiam

użytkownik
Żaneta

Dziękuję.

użytkownik
adam

Picie siemia lnianego dłużej niż 3 miesiące nie jest wskazane ponieważ szkodzi nerkom , a controloc i inne z tej grupy mają złe działania uboczne , u mnie po 4 tabletkach wystąpił ból przełyku i na ustach opryszczka. Mam refluks żołądka , polipy z nadżerkami i silne zapalenie błony śluzowej. pozdrawiam