Nadżerki w żołądku i helicobacter. Ile trwa leczenie?

użytkownik
Ola

Witam ja nie dawno wróciłam ze szpitala i też mi wykryto Nadżerkę w żołądku i przepisali mi jakieś tabletki no i oczywiście mam ścisłą dietę jak stosuje dietę jest mi lepiej pozdrawiam

Reklama
użytkownik
Biber

Badania gastroskopowe 7 grudnia wykazały
..W atrum w pobliżu odźwiernika pojedyncze niekompletne nadżerki -wycineki i H.p...
Lekarz przepisał
controloc
ulgastran
gastroval
i ustalił następną wizytę na 1 lutego 2010
Mam pytanie
Czy z tego zapisu wynika, że zostały pobrane próbki do badań laboratoryjnych, jak tak to jak długo trwają takie badania.
Lekarz po gastroskopu(7grudnia) stwierdził, ze nie jest na podstawie obecnego stanu badań nie moę stwierdzić co mi jest.
Wszystkie pozostałe wyniki badań w normie.

użytkownik
*ROCH*2010-01-10

Mając badania gastroskopowe,pobrano mi 6 wycinków.Na wynik czeka się około 2 tygodnie.To że lekarz wysłał ponownie na badanie to dobrze.Ja po otrzymaniu wyników poszedłem do lek.pierwszego kontaktu przepisał leki.Obecnie jestem po 3 badaniach gastroskopowych i nadal jestem na takich lekach. Następna wizyta jest przewidziana za 6m-c.

użytkownik
*ROCH*2010-01-10

Kefiry,Jogurty mleko zsiadlłe posiadają w sobie bakterie które bardzo dobrze wpływają na nasz stan zdrowia.Są produktami mlecznymi osłonowymi przy braniu antybiotyków.Lekarz wojskowy przepisując mi antybiotyki zalecił picie właśnie takich produktow.Mleko zsiadłe jest bardzo skuteczne przy gorączce.Na żołądek dobrym lekiem jest również miąż z kwiatka *ALOES*.Z ciąć skórkę i łyżeczką wyskrobać miąż.Jest trochę z goryczką,ale można posłodzić jak ktoś nie lubi samego.Osobiście zażywam tych produktów,gdyż posiadam nadżekę w żołądku.Skutek jest bardzo pozytywny.polecam wypróbować.Pozdrawiam.

użytkownik
Staś

Gastrolog stwierdził u mnie nadżerki żołądka. Zastanawiam się, czy ktoś z Państwa kto cierpi na nadżerki żołądka ma takie objawy jak popękany język, kleistość w ustach i zbieranie się piany na języku. Takie dolegliwości występuję u mnie i nie wiem, czy to ma jakiś związek z nadżerkami.
Pozdrawiam.

użytkownik
Justyna

Nadżerkę żołądka miałam stwierdzoną jakieś 5 lat temu i bakteria też była i jak pamiętam leczenie trwało ponad 3m-ce.Później miałam spokój ale co jakiś czas brałam controloc.Ja miałam trochę inne objawy bo oprócz bólu miałam niesmak i nieprzyjemny zapach z ust,ktoś też tak ma? Najgorsze jest to że jestem teraz w ciąży i wszystko wróciło z większym natężeniem pani dr.kazała brać Helicid. Boję się choć na ulotce jest napisane że można stosować w ciąży.Czy ktoś przechodził to samo proszę o odp.

użytkownik
Ewelina

Jestem właśnie po gastroskopii. Jest nadżerka. Gastrolog pobrał wycinek na obecność helicobakter i badanie histopatologiczne. Zalecił dietę bez kawy, słodyczy i nabiału, to ostatnie przez ok. 3 tygodni, a potem mocno nabiał ograniczyć. Mam pić również siemię lniane, a z tabletek 1xdziennie Helicid. Po otrzymaniu wyniku i ewentualnym helico doda mi inne leki. Również od dłuższego czasu mam niesmak i przykry zapach z ust. Oprócz objawów popękanego języka, mam również takie, jak u Stasia. Myślę, że można przypuszczać, że powodem tych objawów są nadżerki.

użytkownik
Basia

Ja nie wiem jak to jest mam helikobakter biorę drugi miestąc controlok i dalej mnie kłuje lekko z prawej strony pod żebrem. Proszę napiszcie czy w ogóle to jest wyleczalne i po jakim czasie. Też piję siemie lniane oraz nie jem drożdżowych wypieków. Wydałam dużo pieniędzy na leki. Jestem bezsilna.

użytkownik
RENE

Mam nadżerki na żołądku miałem przepisany controloc 200 dieta jak przy wrzodach żołądka ale jak to wytrzymać? mam 57 lat więc wróciłem do starych nawyków * piwo golonka seks i mała wódka, pozdrawiam zasmuconych.

użytkownik
kamil

Dokładnie siemię lniane przy problemach związanych z Helikobakterem czasem jest zbawienne. Należy ściśle przestrzegać także diety, żadnej kawki, słodyczy. Teraz ze słodyczy jem wyłącznie miodzik, dokładnie to miód manuka który stosuję jak wspomagacz leczenia mojej choroby. I chyba mi tego Helikobaktera wytępi z żołądka. A leczę się już od dwóch lat.

użytkownik
basia

Miałam także nadżerki na żołądku oraz heliko dostalam 2 antybiotyki przeciw bakteryjny lek oraz na żołądek . Czytałam że jak ktoś ma upośledzone wchłanianie w żołądku to powinien brać witaminę b12. Jest to także wit. wzmacniająca. można ją brać w zstrzykach.

użytkownik
Ania

Nie wesoło. U mnie to może z lekka wina niewłaściwego żywienia - w pośpiechu i byle jak, ale głównie to pewnie za sprawą palenia papierosów i picia kawy (3-4 dziennie). Nie mam Helicobacter, ale mam zapalenie żołądka i dwunastnicy, przepuklinę ześlizgową i malutką pojedyńczą nadżerkę. Tak jak i Wy, mam nieprzyjemny posmak i zapach z ust. Podoba mi się pomysł jednej z pań, żeby przez kilka dni jeść tylko kleik, płatki owsiane i kaszkę manną. Jasne chyba jest, że NIE WOLNO PALIĆ! Na pewno ważne jest, żeby jeść w małych ilościach i co 2 godz. Wit. B12? Spytam mojego lekarza, bo czuję się osłabiona, schudłam 5 kg w ciągu miesąca. Mam czasem silne bóle, pomaga mi wtedy Nospa forte i Buscopan (rozkurczowy bez recepty), pomaga też ogrzanie nóg np. termoforem. Oczywiście IPP cały czas. Pozdrawiam, trzymajcie się.

użytkownik
Magda

Mnie pomaga na nadzerki kit pszczeli rozpuszczony w spirytusie.Pije go rano na pusty zoladek.Polecam,

użytkownik
Pola

Kto polecił Ci ten kit przszczeli? Na spirytusie? nie za ostro? Napisz proszę. Ja w prawdzie mam malutką nadżerkę (2mm) i to we wlocie do żołądka, czyli łatwiej mi ja wyleczyć, ale słucham wszystkich rad. Ja stosuję olejek cedrowy naczczo 5 ml. Poleciła mi go pani w sklepie zielarskim i czytałam o nim w internecie. Oczywiście stosuję też dietę, siemie lniane rano i wieczorem. Pomaga! Lekarz powiedział mi, że łącznie moje leczenie zapalenia żołądka, przepukliny A i tej nadżerki może potrwać nawet rok. Zobaczymy.

użytkownik
Pola

Żołądkowcy nie powinni spżywać mleka i jego przetworów. Mnie po mleku i np. twarogu boli brzuch. Polecam odstawić mleko.