Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kawa, alkohol po laparoskopii z powodu polipa pęcherzyka żółciowego


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Jestem miesiąc po laparoskopowym usunieciu PŻ z powodu polipa. Kamieni w pęcherzyku nigdy nie miałam. Caly czas zachowuję beztłuszczową dietę - czasami tylko próbuję wprowadzić coś nowego do jedzenia (np. wczoraj kawałeczek jabłecznika z kruszonką) i obserwuję jak mój organizm na to zareaguje. Pytanie mam odnośnie napojów. 3 tygodnie po operacji wypiłam pierwszą kawę - początkowo już po pierwszym łyku od razu miałam biegunkę i bóle w okolicy trzustki, teraz nic się nie dzieje, często wypijam dwie kawy dziennie. Od czasu do czasu wypijam kilka lampek czerwonego wina...żadnego innego alkoholu, nawet piwa. Czy po operacji pęcherzyka też należy zachować ścisłą dietę jeśli chodzi o picie alkoholu, tak jak w przypadku trzustki? Czy nawet jeśli teraz się nic nie dzieje to mogę sobie zaszkodzić i doprowadzić do zapalenia trzustki? Czasem boli mnie w lewym podżebrzu dlatego zaczynam sie bać. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu od usunięcia pęcherzyka żółciowego można swobodnie powrócić do nawyków żywieniowych sprzed operacji. Nie ma przeciwwskazań do spożycia kawy i alkoholu, ale oczywiście zawsze w rozsądnych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGNIESZKA

Witam.Mam putanko,jestem 4 tygodnie po usunieciu pęcherzyka żółciowego stosuje diete wątrobowa i stosuje sie do zaleceń czasem juz co nieco dodam do jadłospisu dziennego ale obserwuje co sie dzieje,moje pytanko brzmi, co z alkoholem?? czeka mnie impreza i chce wiedziec na ile moge sobie pozwolic czy tylko lampka winka czy moge sie skusic na jakiegos drinka z wisky i coli??niechce sobie zaszkodzić,mam silna wole i umie sie powstrzymac BO ZDROWIE JEST NAJWAZNIEJSZE.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ide na laparaskopowe usunięcie kamieni z woreczka źółciowego a w kwietniu w święta wielkanocne idziemy na wesele po operacji bedzie to około 19 dni czy moge spoźywać alkohol z umiarem oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, mi osobiście po operacji (dzisiaj 15 dzień) nie szkodzi nic co nie powodowało ataków przed operacją. Nie jem nic smażonego i staram się trzymać diety wątrobowej. Wczoraj wypiłam dwa kieliszki wina i nic złego się nie stało. Wszystko z umiarem i będzie ok. Dużo zależy od organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×