Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak w trzonie kręgu


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!Milo,ze sie odezwales.Ja po ustaniu zw.lekarskiego dostalam na 3 m-ce sw.rehabilitacyjne.Czekam teraz na konsultacje u lekarza orzecznika-neurochirurga ZUS-owskiego.A teraz czekam na wypis ze szpitala na Arkonskiej-wyslali w poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodek

Mirka i jak tam u ciebie po tym za biegu.bóle ustapiły .A jak tam z naczyniakiem.Co jaki czas dr kazal ci opserwować.Raz na pół roku czy jak.Mirak trzymaj sie Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodku!Z ta neuroliza jest tak,ze niektorzy maja po 8-9 neuroliz,a i tak koncza na stole operacyjnym.Mi to specjalnie nie pomoglo-jak noga dretwiala tak dalej dretwieje.Ostatnio-siedzialam na przystanku autobusowym-i wierz mi -nie moglam wstac,tak mnie zaatakowalo.A z naczyniakiem-jestem z dr umowiona za jakies 1,5 m-ca,wiec zobaczymy co dalej.Czy Ty masz rente tylko z tytulu tego naczyniaka,bo u nas w Gorzowie orzecznicy ZUS sa madrzejsi od najwiekszych specjalistow w kraju.Na razie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodek

Cześć Mirka. Ja dostałem rente ponieważ mi noga czasami dretwieje i i ledzwiowy po prawej stronie boli L5/S1 kregozmyk 1stopnia..I oni na to najwiecej uwagi zwracali.I również zwracali uwage na naczyniaka.Bo mi brakowało swiadczenia rehabilitacyjnego do roku 2 miesiace.i stwierdzili że sie niewylecze w ciagu 2 miesiecy i dali mi rente na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!No-niestety ja jade do dr Narolewskiego juz 13 lipca.Dzwonilam do niego dzisiaj,bo nocke mialam z glowy.Chcialam sie obrocic,a noga cala mi zdretwieala.Nie wiem co dalej.Jesli trzeba bedzie przeprowadzic operacje-to juz chyba na wszystko sie zgodze.Za dlugo to juz wszystko trwa.Serdecznie pozdrawiam.Trzymaj za mnie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to nie wiem co mam dalej robic.Narolewski boi sie ruszyc kregoslup,bo-duze zwyrodnienia,zwapnienia i boi sie ze trzeba bedzie mnie skrecac srubami.Pieknie,co?Niczym Robocop.A wzgledem naczyniaka nawet sie nie zajaknal.Boje sie,ze bedziesz zlyna mnie,ze polecilam go jako dobrego lekarza.Na to wyglada,ze musze nauczyc sie zyc z bolem.Srdecznie pozdrawiam.A jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mirki. Przykro mi że cię nie moze wyleczyć i zły na ciebie nie jestem.Nie raz tak jest.Słyszałem że dr Sagan jest dobry.Rejestracja jest do niego 29 lipca godz 9 rano.Ja sie do niego tez przyjade.Mnie doskwiera odcinek piersiowy.Nie wiem sam czy od naczyniaka boli mnie kregosup czy od zwyrodnienia.To mówisz że nic nie wspomniał o twoim naczynaiku.A gdzie u ciebie sie znajduje naczyniak to cie tam boli czy nie.Mi również też dretwieje czasami lewa noga.Jak lekarz może powiedziec że trzeba sie do bólu przyzwyczaić Jak nic człowiekowi się wtedy nic niechce.A jak odcinek bys musiała miec skrecony srubami.Dr stryczyński też jest dobry poczytaj sobie Podgórski i Górski.Mój znajomy miał robiony zabieg przez dr stryczynskiego i na razie nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci za pocieche.Bede sie gdzies probowala jeszcze dostac.Naczyniak wyszedl mi w badaniu rezonansem magnetycznym w marcu tego roku.Mial on wtedy juz 7 mm i znajduje sie w trzonie kregu Th10.A bol bardzo dziwny-tak jakby ktos mnie chwicil wpol,bol taki,ze trudno zlapac powietrze i przez pewien czas jestem na wdechu.Czy u Ciebie tak samo?Zycie jest brutalne.Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby chodzić po lekarzach to trzeba miec worek pieniedzy.Bo sie chodzi od jednego do drugiego i tak w kółko. Mnie też doskwiera odcinek piersiowy Th10 naczyniak i noga czasami dretwieje lewa .I tez zaczne szukać neurochirga.U mnie najgorzej jest z odcinkiem piersiowym jakby kłucie i czasami pieczenie.Właśnie nie wiem czy od zwyrodnienia czy od naczyniaka.mnie boli Ja byłem u swojego ortopedy i powiedział mi że to od zwyrodnienia ..Ja mam naczyniaka w nasadzie łuku.a u mnie jest podobnie jak u ciebie z tym piersiowym.Ja miałem zrobiony rezonans i wykazał naczyniaka ale rozmiaru nie było opisane.Ja byłem tez zrobić scyntografie kościa bo mnie tak bolało.I Niby badanie dobre.Trzymaj sie .powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wlodku!Przepraszam,ze dopiero teraz odpisuje.Otoz-moja cora jest w szpitalu.Wyjdzie prawdopodobnie w srode.Efekt tzw.spieprzenia operacji kolana.Pardon,ze tak pisze,ale tutejsi ortopedzi-oprocz paru-to sa pospolite konowaly,co moze moga tylko leczyc konie.Z moim kregoslupem dowiedzialam sie,ze jest to juz stan przewlekly-no chyba,ze calkiem mnuie zlamie-i wtedy sie zdecyduja na jakis zabieg.Staram sie walczyc z bolem*na zasadzie od czsu do czasu Por.Leczenia Bolu,a czasami basen.Najgorsze jest w tym wszystkim to,ze moja cora majac 20 lat ma spieprzona przyszlosc,bo powiklaniem po operacji jest Zespol Sudecka.Paskudztwo-nie ma na to zadnego lekarstwa.W tym roku juz lezy po raz trzeci na Oddz. Ortopedii i przez wklucie centralne do zyly ma podawany lek.Wiec-zaciskam zeby,nie moge pokazac slabosci,ze ja cierpie.U niej juz prawie wysiadla psychika-w przyszlym tygodniu jade z nia na tydzien nad morze-bede starala sie ja troche postawic na nogi.Dzieki za pamiec Wlodku.Pozdrow swoja rodzine.Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Dopiero wczorajh wrocilam znad morza.Bylysmy z cora w Miedzywodziu,troszke podladowalysmy akumulatory.Tylko pogoda byla w kratke,ale i tak wrocilysmy opalone na mocny braz.W piatek jade z Ania do Szczecina-ma tam zlecona konsultacje u prof.Zyluka.Jest to jedyny spec.w Polsce od Zespolu Sudecka.Zobaczymy,co bedzie dalej.Ania ma teraz klase maturalna,a w przyszlym roku chcialaby skladac papiery na studia-czas pokaze,co bedzie dalej.A jesli chodzi o moj kregoslup-staram sie zaciskac zeby,musze wrocic do pracy,bo jeszcze troche brakuje do emerytury.Chyba,ze calkowicie mnie polamie i z rozpedu trafie na stol operacyjny.Pozdrawiam serdecznie z Gorzowa.Trzymaj sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu waszych rozmow ,zrobiło mi sie lżej na duszy.Ja mam naczyniaka w odcinku lędzwiowym kręgosłupa .Pomaga mi trochę masaż .boję się lekarzy , aby mi nie powiedzieli ze to coś bardzo złego. Wiecie o co chodzi. Nie wiem czy dobrze robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marto i Wlodku - niestety z naczyniakami chyba trzeba nauczyc sie zyc.W listopadzie ub.roku zaczal mnie bardzo bolec odc.szyjny kregoslupa.Decyzja lekarza-rezonans.No i okazala sie,ze mam jeszcze 2 naczyniaki wielkosci 5 i 6 mm.Marto - jesli moge cos Tobie doradzic - wstrzymuj sie od masazy,jesli chcesz troche jeszcze pozyc.Pardon za ten zlowrozny ton,ale masaz powoduje rozciagniecie naczyniaka,no i takie dziadostwo moze peknac.Wtedy moze dojsc do krwawienia do rdzenia kregowego - pytalam sie u nas w Gorzowie Wlkp. rehabilitanta - takze wiem co ew.stosowac.Tzn.laser,delikatnie diadynamic.I to tyle.Dziwie sie,ze jakas powsinoga lekarska tak Cie pokierowala.Jesli mozesz odpowiedz.Chetnie udziele Tobie jakichs rad.Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam silne bóle w odc lędzwiowym oraz opadającą stopę( odczuwam to jak chlapanie nogą takie pociąganie) fizykoterapia i zastrzyki nie pomagają na rtg wyszła dyskopatia i ostereofity zwyrodnieniowe a na rezonansie naczyniak trzonu L2(20MM)W obrębie trzonów L3 L4 ok 8 mm zmiaby wymagające róznicowania z naczyniakami.Dwuboczna przepuklina krążka międzykręgowego L4/5 zwęża otwory międzykręgowe po lewej stronie.Po lewej stronie torbiel synowialna 5 mm .Brdzo proszę o informację jak to leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mirki . Jak sie czujesz . Ja mialem ponowny rezonans magnetyczny i wyszedl mi taki wynik. Badanie MR kręgosupa piersiowego wykonano w sekwencjach T1-T2-zależnych i STIR w przekrojach strzałkowych osiowych. Nierowne zarysy blazsek granicznych tzronów kręgów odcinka dolnego-guzki Schmorla.Drobne osteofity krawędzi trzonów. W kręgu Th10 w tylnej częśći trzonu i nasadzie łuku po stronie lewej widoczne jest ognisko wysokosygnałowe,nie saturujące się w obrazach Fat-Sat o wymiarach ok 15x20mmi drugie ognisko 8mm w trzonie kręgu Th4 o podobnym sygnale- obraz charakterystyczny dla naczyniaków. Na poziomie Th8/Th9 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z towarzyszącymi osteofitami tylno- bocznych krawedzi trzonów uciskają worek oponowy,bez cech ucisku rdzenia kręgowegoi bez konfliktu korzeniowego. Prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykregowych. Obraz rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym prawidlowy. Bóle odczuwam co dziennie .Raz mocniej raz słabiej. Od jutra zaczynam rehabilitacje.A co tam u ciebie Mirka.Jak tam u ciebie ze zdrowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wlodku!Przepraszam,ze dopiero teraz sie odzywam.Pracuje,p[racuje i jeszcze raz pracuje.Ponoc jest takie powiedzenie:pracuj,pracuj,az Ci garb wyrosnie.Otoz-same ciekawostki.Obie z corka przenioslysmy papiery do lekarzy ortopedów z LORO {Lubuski Osrodek Rehab.-Ortopedyczny}-ten slynny,gdzie uratowali nozke 5-letniego chlopca przed amputacja.Gorzow-lekarzy i szpital powinni zaorac i posadzic nowych.Moja Ania byla u nas w Gorzowie na Ortopedii 7 razy-pieprzyli jej psychike,a w Swiebodzinie {LORO} okazalo sie,ze zaden Zesp.Sudecka-tylko Nowotwor zlokalizowany pod rzepka!!!A moj kregoslup-jade wlasnie teraz 10-tego po skierowanie na rezon.magnetyczny.Widzisz-tam lekarze nie odmawiaja sprawdzenia jak sie czuja nasze kochane naczyniaki,a w Gorzowie mowili,ze raz na 2-3 lata mozna takie badanie wykonywac.Bol jak bol-raz prawie na czworakach,innym razem lepiej.Dzieki za pamiec.Trzymaj sie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×