Infiltratio carcinomatosa. Adenocarcinoma

użytkownik
krystyna

Mój tata otrzymał wynik z badania his-pat podczas badania kolonoskopii pobrano wycinek Wynik brzmi Infiltratio carcinomatosa.AdenocarcinomaG2.
Co to oznacza i jakie sa rokowania.Nadmieniam ze zgłosił się do badania bo podczas oddawania stolca miał krew Leczył się
sporadycznie na hemoroidy.Miewa czesto zaparcia .Dzisiaj odebrałam wynik CEA 4.2 Inne badania krwi jak ,AST.ALT OB są w normie.Chcę zpytać co dalej .Tata ma lat 78 leczy się na cukrzycę . ciśnienie.Na dzień dzisiejszy czuje się`dobrze.. Nie ma żadnych dolegliwoścI .iBardzo proszę o poradę Dziękuję

Reklama
użytkownik
stapler

Infiltratio carcinomatosa.AdenocarcinomaG2.
- Naciek nowotworowy. Gruczolakorak o 2 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3 stopniowej.
W takim przypadku tylko leczenie operacyjne może przynieść efekty terapeutyczne. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem.
Co do rokowania nie określę go bez dokładnych informacji klinicznych czyli wszystkich wyników badań obrazowych, opisu przeprowadzonego zabiegu oraz wyniku ostatecznego badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego.

Twoja odpowiedź