Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy, niebolesny guzek za uchem


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu wyczułam za lewym uchem niewielki, twardy, lekko ruchomy guzek. Lekarz internista stwierdził po badaniu, że to *mikroskopijny węzeł chłonny*. Zabronił dotykania i uciskania miejsca, gdzie guzek się pojawił, ponieważ stwierdził, że węzeł powiększył się skutkiem jego częstego dotykania (faktycznie, po wyczuciu małego zgrubienia często dotykałam i uciskałam to miejsce). Polecono mi wrócić za miesiąc po zastosowaniu leków przeciwzapalnych. Mimo tego obawiam się najgorszego, bardzo się denerwuję. Dodam, że nie mam innych objawów, nie tracę na wadze, czuję się dobrze. Miesiąc temu przez okres 3 dni trapiła mnie niewysoka gorączka, lekarz po zbadaniu stwierdził, że to pewnie jakaś infekcja ogólna (nie było objawów przeziębienia). Od tamtego czasu nic mi nie dolega, wcześniej także nie skarżyłam się na zdrowie. Ostatnie badania krwi robiłam 4 lata temu i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości... Czy jest duże prawdopodobieństwo, że zmiana za uchem świadczy o raku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory podkreslam ze nie jestem lekarzem ale kilka lat temu mialam podobny problem. W trakcie przechodzenia potwornej anginy ( z wysoka goraczka) za uszami pojawily mi sie drobne guzki , ktore przesuwaly sie pod wplywem dotyku. Lekarz po obejrzeniu stwierdzil ,ze to powiekszone wezly chlonne. Zastosowal antybiotyk i z czasem porostu zniknely. Ja sie pozadnie wystarszylam ze to cos powaznego ale jak sie okazalo doktor mial racje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania co to może być. Być może to powiększone węzły chłonne lub jakieś drobne kaszaki. Najlepiej w tej sprawie byłoby skonsultować się bezpośrednio z lekarzem lub nawet chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam podobny problem: taki lekko wyczuwalne, niewidoczne w sumie zgrubienie za uchem. Konsultowałam z panią doktor- powiedziała, żeby za miesiąc, dwa sprawdzić, czy nie powiększyło się i to wystarczy. Robiłam badania krwi, Ob wyszło lekko podwyższone: 14. WBC jest niskie, ale w normie. Poza tym mam problemy z miesiączkowaniem- od kilku miesięcy cykl mam zupełnie rozregulowany. Co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja też odkryłam z tyłu głowy twardy, nieruchomy guzek jakby na *kości*, który był widoczny gołym okiem. Czytałam dużo w internecie i stawiałam sobie diagnozy, aż w końcu poszłam do lekarza. Okazało się, że to powiększony węzeł chłonny ( byłam przeziębiona, a do tego rosły mi ósemki). Tak więc bez paniki, ale do lekarza tak czy inaczej trzeba się przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 2 wyczuwalne guzki za prawym uchem, ale w uchu też wyczuwam i boli przy dotknięciu ale wiem, że lekarz musi to obejrzeć i będzie spokój, pozdrawiam i pamiętajcie zeby nie wystawiać sobie diagnozy, bo po co się nakręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×