Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kompresyjne złamanie trzonu kręgu z jego klinowym obniżeniem


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Bad. MR kręgosłupa piersiowego -kompresyjne złamanie trzonu Th8 z jego klinowym obniżeniem, przemieszczeniem przedniej krawędzi trzonu do przestrzenie przedkręgosłupowej, niewielki obrzęk w trzonie Th8 - złamanie górnych blaszek granicznych trzonów Th2,3,4,5,6,8. -dokanałowa lateralizująca w stronę prawą przepuklina krążka Th7/Th8 powodująca modelowanie worka opony twardej i spłycenie odpowiedniego otworu międzykręgowego -nie stwierdzam stenozy kanału kręgowego -nie stwierdzam ucisku oraz ognisk mielopatii w objętym badaniem odcinku rdzenia kręgowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamanie kręgu 8 piersiowego jest typowe, bez znacznego przemieszczenia, bez zawężenia kanału kręgowego. Taki stan nie wymaga interwencji operacyjnej. Ten krąg oraz blaszki graniczne pozostałych kręgów powinny zgoić się bez problemów i powikłań. Przepuklina krążka kręgowego piersiowego między 7 i 8 kręgiem nie wywołuje ucisku na korzenie nerwowe więc także nie wymaga raczej leczenia operacyjnego. Można z tym problemem ewentualnie skonsultować się z neurochirurgiem. Leczenie to głównie rehabilitacja. O dalszym postępowaniu zadecyduje ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1tam!20 lat temu mialam wypadek.Pekniety został 8 piersiowy.Miesiac bylam w gorsecie gipsowym a kolejny rok w gorsecie żaweta.dzis podczas zapalenia pluc i silnego kaszlu kontuzja mi sie odnowila!!!!.Mam pytanie ,,Czy to jest sprawa dla ortopedy czy dla neurochirurga,,Mam Osteoporoze a L4 już byl cementowany 2lata temu.Mam 65lat.Jestem z zawodu PLG.ale juz zglupialam calkowicie,bo dopiero wyszlam z Pulmonologii,gdie prosilam o konsultacje ale nie otrzymalam??!Co robić TERAZ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam stwierdzono umnie złamanie gurnych blaszek granicznych oraz złamanie kompresyjne trzonue krenguw th5 th6 th8 th9 th10 th11 czy jest to powazne do tego dostałam spastyczny niedowład czy jest to niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×