Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek, wypukłość na podniebieniu twardym


Gość Agnieszka88

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2019 o 13:18, Gość Justyna napisał:

Witam, 

ja tez mam cos na podniebieniu. Byłam już u laryngologa dwa razy, u dentysty (trzech różnych) i nic nie widza bądź mówią  ze to wał podniebienny. Czasem mnie to swędzi, czasem rwie. Jest po prawej stronie szwu, płaskie. Od kilku miesięcy wyczuwam takie samo „cos” proporcjonalnie po lewej stronie. Wczoraj wypiłam trochę szampana u znajomych i sie to po lewej stronie powiększyło.  bardzo sie niepokoje. 
14 listopada idę do kolejnego otolaryngologa i zarządzam tomografii 3D. To ma być tomografia głowy?  Poza zmiana na podniebieniu zrobiło mi sie cos w uchu. Jakby tunel zarastał. Jest trudniej włożyć patyczek higieniczny i jest o wiele mniej „miejsca” w tym uchu niż w lewym.

trzymajcie sie!  
 

Pani Justyno i co u Pani wyszlo? 

Ja tez wyczulam guza ale lekarze patrza sie na mnie jak na glupia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arcadioo
W dniu 2.03.2015 o 11:32, Gość Martyna napisał:

Kasia nie możesz tego wyciąć i zbadać. To chyba najgłupsza możliwa metoda. Idź na biopsje, jeśli wytniesz ze zbyt małym polem czeka Cie rekuperacja, a w takich miejscach rzechodzenie ponownego ciecia jest absurdem. Ponad to guz niezłośliwy jeżeli zostanie usunięty w nieodpowiedni sposob moze sprowadzić do przerzutów, które maja okropne skutki uboczne. Aby ciąć lekarz musi wiedzieć co usuwa. Moja zmiana jest na podniebieniu twardym, praktycznie przy samym szwie podniebiennym, ma kolor podniebienia, nie boli, nie daje żadnych objawów. Guzy niezłośliwe mieszane ślinianek rosną, mogą przybrać wielkość porównywalna do wielkości głowy ludzkiej. Odnośnie samego zabiegu, kolejki sa długie, bo na zabieg czeka sie pol roku. Dowiem sie o prywatna praktykę lekarza, ktory mnie prowadzi i dam Wam kontakt.

o masakra martyna hipohondryczka ktora po przeczytaniu calego internetu jest lekarzem... mam tam guzka od 5 lat  bez zmian... bjopsja to najglupsza zecz jaka mozna w zyciu zrobic... a jak juz sie ja robi to musi byc wynik po max tygodniu i ewentualna operacja.... no ale ty wiesz lepiej.... pozdro 600 i sie nie filmujcie. moja zmiana wyskoczyla po extrakcji lewej 5i6 naraz podniebienie twarde obok szwu po lewej stronie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wariat zawodowy

 

W dniu 7.12.2020 o 11:25, Gość Marta napisał:

Pani Justyno i co u Pani wyszlo? 

Ja tez wyczulam guza ale lekarze patrza sie na mnie jak na glupia. Pozdrawiam

Proponuje od razu uciąć głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×