Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kaszel po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aleksandra

Tydzień temu miałam zabieg usunięcia pęcherzyka metodą tradycyjną. Wczoraj wypisano mnie do domu. Od 2 dni mam straszne napady kaszlu. Podczas kaszlania staram się trzymać szew, żeby się nie naciągnął. Dzisiaj okolica wokół szwu jest spuchnięta i zaczrwieniona. Czy to jest normalny skutek kaszlu? Jakie leki przeciwkaszlowe mogę brać? W ulotce Thiocodin przeczytałam, że nie nadaje się dla osób po operacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę, aby ranę obejrzał chirurg. Być może doszło do stanu zapalnego w miejscu rany jako proces niezależny od samego kaszlu. Bez badania trudno mi określić. Nie powinno występować zaczerwienienie i obrzęk rany po tak długim okresie od zabiegu. Zamiast Thiocodinu polecam syrop Sinecod przeciwkaszlowo. Trzeba też skonsultować się z powodu kaszlu z lekarzem rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksandra

Dziękuję za odpowiedź. Byłam wczoraj na oddziale i lekarz dyżurny popuścił mi jeden szew. Okazało się, że pod spodem gromadziła się ropa. Została usunięta, ale dalej się sączy. Dziś czuję się o wiele lepiej i nawet kaszel złagodniał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dwa tyg temu mialam zabieg laparaskopowo na woreczek zolciowy,jestem podziebiona i mam kaszel polknelam thocodin ale cos mnie tknelo zeby przeczytac ulotke czy mozna po zabiegu i tam jest napisane ze są przeciwskazania i teraz sie martwie czy nic mi nie bedzie..prosze o odp,z gory dziekuje.Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×