Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone anty-TPO


Gość Nikoleta

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałam spore problemy z cerą, szybko mi się przetłuszczała na twarzy, a na rękach i nogach była bardzo sucha, ciągle było mi gorąco, zaczęły mi wypadać włosy i łamać paznokcie. Poszłam do endokrynologa, bo w rodzinie mojego ojca kilka osób ma problemy z tarczycą. Lekarz skierował mnie na badania. USG: Tarczyca o wymiarach: płat prawy 14x14x56mm, płat lewy 15x15x46mm, cieśń. o gr. 4mm. Tarczyca o nieco niejednorodnej echostrukturze. W płacie prawym w górnej części, przy tchawicy zmiana hipoechogeniczna 3x3x4mm. Węzły chłonne szyi niepowiększone. TSH 3-cia generacja: wynik: 1,894 (min - 0,55* max - 4,78) P/c anty-TPO wynik: *1300,0 (min - 0* max - 60) Przeczytałam w internecie, że może być to choroba Hashimoto lub nowotwór. Jak przebiega ta choroba i czy konieczny będzie zabieg chirurgiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat podwyższonego poziomu p/c anty-TPO można poczytać na stronie: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/147 Najczęściej występuje w przypadku zapalenia tarczycy typu Hashimoto, pierwotnego obrzęku śluzakowatego oraz choroby Basedowa. Te schorzenia głównie leczy się nieoperacyjnie. Wynik należy skonsultować z endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×