Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na udzie niedaleko węzłów chłonnych


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam guzka na udzie niedaleko węzłów chłonnych, ma on około 1cm. Mam go od 10 lat najpierw był głębiej, teraz jest pod skórą i mogę go trochę przesuwać na boki. Od paru miesięcy ok. 3 jak niechcący uderze się w to miejsce to on zaboli. Nie rośnie. Lekarz powiedział, że to tłuszczak i można to usunąć poprzez zabieg, ale boję się go ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jest rzeczywiście duże prawdopodobieństwo, że to tłuszczak. Tłuszczak to zmiana typu nowotworowego, ale bardzo łagodna. Rośnie z reguły bardzo powoli, ale czasami przez ucisk np. na nerwy może powodować dolegliwości bólowe. Najlepiej taką zmianę wyciąć w całości i poddać analizie histopatologicznej. Zabieg jest krótki, można go wykonać ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym (po ostrzyknięciu środkiem znieczulającym zabieg całkowicie niebolesny). Radzę wykonać ten zabieg w najbliższym czasie, gdyż czasami takie zmiany potrafią zezłośliwieć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam guza (ok. 1cm) na udzie, w okolicy pachwiny, tylko bardziej z tyłu... Daje się on trochę przesuwać. Normalnie boli tylko przy większym nacisku. Ostatnio jednak po większym wysiłku w pracy boli mnie udo. Najdziwniejsze, że jeżeli zacznie boleć i będzie podrażniony, to zaczynam mieć jakby reakcję alergiczną (opuchlizna na twarzy, torsie, pod pachami...), nie jestem do końca przekonany czy *alergia* ma coś wspólnego z guzem, ale zawsze zanim się pojawi, na kilka godzin przed nią boli mnie udo, mniej więcej w miejscu guza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 3 lat wykryto mi guza w udzie lewym,lekarz postanowił operować,lecz nie wyciął całego. Po 10 latach miałam dolegliwości bólowe w miejscu operowanym, okazało się że guz urósł do 7 cm. W szpitalu przeprowadzili biopsje guz nie był groźny, lekarze boją się operować,ponieważ obejmuje nerw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×