Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po sleeve gastrectomy


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż 2 dni temu miał wykonaną laparoskopowo operację zmniejszenia żołądka w celu leczenia otyłości. W pierwszej dobie po zabiegu pojawiły się gwałtowne skoki i spadki ciśnienia 210/120, a potem 80/50. Pojawiło się również silne krwawienie z otworu, którym wyprowadzony jest dren. Więcej krwi wypływa obok drenu niż przez niego do zawieszonego woreczka. Dzisiaj pojawiła się goraczka 38 stopni i cisnienie 160/90. Czy są to normalne objawy po tego typu zabiegu czy może coś się dzieje niedobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jest to bardzo wczesny okres po zabiegu. Organizm dopiero dostosowuje się do nowych warunków życiowych. W 3 pierwszych dobach po operacji mogą pojawiać się okresy podwyższonej temperatury ciała. Krwawienie to pewnie niewielki wyciek krwi z rany, przebijającej powłoki brzuszne, a nie krwawienie z samego wnętrza jamy brzusznej. Bardzo częsta sytuacja po zabiegach. A z ciśnieniem krwi zawsze mogą być kłopoty tym bardziej, że mąż pewnie miał już kłopoty z nadciśnieniem (często to się zdarza u osób otyłych). O stanie pacjenta, czy wszystko jest w porządku będzie można dopiero powiedzieć w 4-5 dobie pooperacyjnej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Uprzejmie proszę o podanie mi adresów jakiś prywatnych klinik, w których mogłabym poddać się zabiegowi laparoskopowego zmniejszenia żołądka. Jestem z Polski południowej (małopolski) i naprawdę próbowałam znaleźć jakieś adresy na internecie, ale na nic trafić nie mogę. A jest to już moja ostatnia deska ratunku, bo po 15 latach walki z nadwagą zabrakło mi już pomysłów. pozdrawiam email: kurowski@so.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuczajcie to jest straszny starach iść na tą operację bo powikłania mogą się zawsze pojawic i to po kazdej operacji czy reki czy zołądka ale mimo wszystko to bardzo powazna operacja to jest wycięcie żołądka o 2/3 czyli masz żołądek 10 razy mniejszy ........ ale naprawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4 dobę po operacji sleeve . Oprócz bólu brzucha i żołądka który jest do zniesienia bez leków przeciwbólowych czuję się dobrze. Po kilku łykach wody czy herbaty jestem pełen i czuję jak mi wszystkie jelita pracują. Miałem operacje w wejherowie. Bez recepty na zastrzyki przeciwzakrzepowe, instrukcji jak dbać o ranę i opisu co kiedy i jak jeść , oraz możliwych dolegliwości i prywatnych numerów chirurgów którzy mnie operowali.Nie puszczają do domu. Zaraz po operacji dostałem morfinę i podłączyli mi maszynkę do parametrów . Miałem wahania ciśnienia i tętna. Do wieczora wszystko się uspokoiło. Przed operacją dwóch lekarzy przedstawiło mi wszystkie możliwe skutki nie pożądane i przebieg operacji. Ale skutki bycia otyłym są równie niebezpieczne ,a niektóre bardziej prawdopodobne niż te wynikające z operacji. Na koniec sprawdzanie szczelności żołądka i do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojona

Moja przyjaciółka przeszła taką operację 4 lata temu. Schudła wtedy ok 65kg. Jakieś 2 lata temu zauważyłam, że zawsze po jedzeniu idzie do wc. Martwię się, że ona tam wymiotuję, że jest bulimiczka przez tą operację. Czy tak już po tej operacji jest? Wy też rzygacie?? Przecież nie mogę jej kontrolować ciągle a zresztą nie widujemy się przecież codziennie, co ja mogę zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócić do dźwigania nie można, zabronione jest dźwiganie, przemęczanie się, zbyt długie *niespanie* itd. moja koleżanka jest już miesiąc po operacji ale wczoraj powiedziała, że jeszcze nie ma na tyle siły by iść potańczyć na dyskotece. ja pojutrze będę operowana i mam takiego stracha, że szok. jedyne co mnie podtrzymuje na duchu to fakt, że sprawdziłąm chirurga , wyszukałam o nim wszelkich info, ludzie ktorzy poperowali sie u niego, żyją i mają się świetnie. tak więc życzę sobie powodzenia :) :) :) a wszystkim którzy szykują się do tego zabiegu życzę wytrwałości w dążeniu do celów :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja S

Witam mam 29 lat i waże 143kg,21 lipca mam operacje na szaserów u profesora Paśnika i żyje tą opreacją i nie moge się jej doczekać.To jest już ostatnia szansa żeby zmienić swoje życie dla siebie i córki.I wiem że za rok wreście załorze sukienkie na komunie a nie namiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maju bede miał tą operacje i boje sie bardzo , moja waga 110kg :( , mam zamiar zrezygnować bo słyszałem oraz czytałem , że powikłań maja negatywne wpływy na psychikę człowieka , mam założyć opaska na żołądku czy operacja zmniejszenie tego worka śmieci (żołądka) !!! a jeśłi umrę co będa robiły moje niewiastki!!! prosze o porady ... pozdrawiam Sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami nic się nie bój. Powikłaniami straszą przeważnie Ci co się boją zdecydować na sleeve. Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu, dlatego myśl pozytywnie i dalekowzrocznie. Pozbędziesz się zbędnych kilogramów i będzie Ci się lżej żyło. Ja jestem 2 miesiące po operacji i mam mniej 16 kg. Gdybym miała jeszcze raz się zdecydować, zrobiłabym to bez wahania. Pozdrawiam i życzę Ci wytrwałości i odwagi w dążeniu do celu, bo naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga Anonimowa, dziękuję serdecznie za wsparcie na duchu , ale mam pytania: 1- trzeba dostosować się całe życie tabletkami B12 i inne tez ? a jakie? za kilka lat co moze byc , organizm bedzie potrzebował minerałów i witamin i żołądka juz nie ma co dalej ? a jeśli chce się napic wódeczkę kiedy moge byc pijany ? nastepny dzień czy tak jak bym miałe żołądka ?? pozdrawiam Sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jeśli chodzi o witaminy to uważam, że każdy powinien się suplementować z racji tego, że jedzenie mamy takie a nie inne. Dużo w nim chemii a mało wartości odżywczych. Witamin po sleeve nie musisz przyjmować non stop, chociaż można uzupełniać braki bo szybko się chudnie. Witaminę B12 należy przyjmować do końca życia po operacji Gastric Bypass, wtedy pokarm nie przechodzi przez żołądek a idzie prosto do jelit, a wiadomo, że ta witamina przyswaja się w żołądku. Tobie nie wycinają całego żołądka tylko większą cześć, reszta funkcjonuje tak samo jak do tej pory, tylko jesz 1/10 tego co jadłeś. Jeśli chodzi o alkohol, to działa tak jakbyś miał żołądek tyle, że pijesz go wolniej i mniej bo mniej się zmieści *p. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem po operacji i powiklania jak najbardziej istnieja. Po kilku dniach wyszlam do domu i mialo byc wszystko dobrze. A za trzy dni wrocilam z potwrnym bolem brzucha i lewego barku i zapaleniem otrzewnej. Dwa miesiace w szpitalu mialo sie samo zagoic. I podobno wszystko sie zroslo, tylko po dwoch tygodniach znowu jestem w szpitalu bo zespolenie sie rozszczelnilo i pytam co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×