Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po laparoskopowo usuniętym pęcherzyku - jakie badania?


Gość Asia K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 31 lipca tego roku miałam laparoskopowo usunięty pęcherzyk. Przez miesiąc miałam dietę, potem zaczęłam jeść normalnie. Od 2-3 tygodni obserwuję u siebie jakieś lekkie bóle *ćmienie* kłucie pod prawą łopatką i pod żebrami z prawej strony - czasem to taki chodzący ból, a czasem dłużej utrzymuje się w jednym miejscu. Nie kojarzę tego bólu z jakimiś pokarmami -po prostu pojawia się i znika. Ponadto od ok. 2 tygodni mam czerwoną wysypkę, głównie na wew. stronie ramion, szyji i twarzy. Dermatolog przepisał mi Clemastilum i maść Elosone. Stwierdził, że musiałam coś zjeść, ale ja wiem, że nic takiego nie miało miejsca. Czy to może być objaw wynikający z braku pęcherzyka i choroby innych narządów wew.? Jakie badania powinnam wykonać kontrolnie, poza usg? Czy mógłby Pan wymienić konkretnie jakie ewentualnie choroby mogą mi grozić. Chciałabym mieć jakieś konkretne informacje zanim udam się do lekarza rodzinnego, u którego ciężko zdobyć nawet skierowanie na podstawową morfologię. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, aby przedstawione przez Panią dolegliwości miały jakikolwiek związek ze stanem po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Bóle opisywne przez Panią mogą miec związek ze zmianami patologicznymi w kręgosłupie dlatego warto by było wykonać Rtg kręgosłupa odcinka piersiowego i oczywiście kontrolne USG jamy brzusznej celem wyelminowania patologii w regionie jamy brzusznej. Objawy skórne pewnie są związane z jakąś alergią (nie znaczy, że z pokarmową). Może to być także ból związany z neuralgią czyli podraznieniem samoistnym nerwów międzyżebrowych na co praktycznie nie ma Pani wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×