Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z wypróżnieniem


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zrozpaczonym mężem 37-let.zony.Od 2002 roku po urodzeniu przez małżonke dziecka w 8-m-c.ciąży zaczeły się problemy ze stolcem.Poród naturalny szybki (2godz.),naciencie krocza przez położną,po zszyciu peka poprawia potem lekarz ginek.Od tego czasu uczucie scisku w kroczu bóle przy oddawaniu stolca,nieregularne stolce.Bóle pojawiały się i troche przechodziły ale zawsze powracały o różnym nasileniu.Operacje ginekologiczne:podniesienie macicy, usuniecie macicy i trzonu ,plastyka pochwy,usuwanie zrostow-(przyniosły ulge w bólach lewej strony brzucha).Była zrobiona szczelina odbytu -(bez rezultatu) dieta-(bez skutku).Popadła w depresje,potem pojawiła się bulimia (39kg przy 155cm).Dzieki Bogu poddała się leczeniu skutecznie (teraz 53kg).Wypadły zęby a problem się nasilał.Coraz wieksze bóle ,opróżnianie za pomocą srodków przeczyszczajacych, ziół ,lewatyw, wlewów,czopków glicerynowych a także irygacją wodną.Ciągłe wzdęcia ,uczucie pełnośći,bóle podbrzusza,uczucie parcia na stolec i mocz,utrudnione wydawanie gazów ( gaz + mocz) ,popuszczanie moczu,Zaleganie kału w odbytnicy.Uczucie ze odbyt się nie otwiera,niepełne wypróznienia.Wszystkie chyba możliwe badania łącznie z tomografią komputerową.Wykazały tylko nieco zmienione kąty jelita grubego osicy i okrężnicy.Odwiedzilismy ok.100-150 lekarzy.Szpitale powiatowe Olsztyn,Łódz,Wawrszawa,Kraków,Biskupiec,Kętrzyn,Ostróda,Poznań,Suwałki,Białystok,Lublin, Mrągowo ,Krefeld ,Duseldorf, Erkelenz....1 Uzdrowiciel(śmiech). Ostatnie rozpoznanie *Enterocele,Rectocele, Węzsza niz przecietnie częsc esicy powyżej banki odbytnicy o elastycznej scianie spastycznej? Guzkowa struktury sluzowki wstepnicy Wlew bez zmian.Bóle odbytnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, czasami korzystam z lewatyw ale rzadko, picie selera na czczo pomaga ale seler odwadnia należy pić dożo wody. na początek proponuję w wyszukiwarce wpisać seler i trochę sie o nim dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam dodać że jestem jeszcze uczulona, oraz to że w moim domu używano dużo chemii spożywczej, stąd moje uczulenie i problemy z jelitami. można też poszukać plastry detox patch-naturalne oczyszczanie organizmu ztoksyn http://www.detoxpatch.pl/?strona=cennik2008, na alegro jest duży wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo! Przez kilka lat borykałam się z zaparciami. Mam przez to hemoroidy, a także jestem po usunięciu ropnia okołoodbytniczego. Próbowałam niemalże wszystkiego co miało ułatwic mi oddawanie stolca. Nic nie skutkowało. To się zmieniło kiedy zaczęłam pić aloes wraz z oliwą z oliwek i cytryną. Zawsze na czczo. Oczyściłam jelita i w chwili obecnej ( odpukać nie mam juz problemów z zaparciami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez osiem lat miłem problem z wypróżnianiem,częste zaparcia Stolce oddawałem raz na cztery,lub pięć dni,albo i rzadziej.Próbowałem przeróznych sposobów,na nic wszyskie zabiegi. W końcu wpadłem na taki pomysł,który już przez 10 miesięcy stosuję z porządanym skutkiem. Zaplanowałem sobie wypróznianie najpierw co 2 dni,przez 8 miesięcy.Obecnie zmieniłem sobie na co 3 dni,bo tak mi wygodniej. Oto mój niezawodny przepis: Rano na czczo wypijam 1/400g kefir +1/180g jogurt./firmy*Zott* Zmieszać je razem i lekko podgrzać,/do temp.pokojowej/ Życzę porządanego efektu.Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam informacji,kurcze ja tez mam problemy na poczatku miałam biegunki potem zaparcia az poleciała mi krew i tak tydzien to było pół roku temu teraz niby było dobrze i po pół roku leczenia sie u chirurga i kazde badanie które mi zlecił wynikało ze nic mi nie dolega.miałam ponoc polipa i on po lekach zmalał ze niby to był zylak.krwawienie ustało i sie uspokoiłam.cirurg zalecił mi badania u ginekologa dzis własnie ide i dzis pojawiła sie znowu krem przy biegunce.pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Szukam porad i wsparcia . Mam ojca 83 letniego.Od 3 lat narzeka na parcie i ze nie może się załatwić.Z poczatku lekarze przepisywali ma rózne środki przeczyszczające od syropów ,czopkówi to z [poczatku mu pomagało. Miał robioną kolonoskopię wicięto mu mały polip ,ale stwierdzono że to nic poważnego.Obecnie jest osobą leżąca i ma problemy z załatwianiem.Nażeka na bule brzucha,mocne bóle głowy .Robiliśmy lewatywy ale idzie tylko śluz .Lekarze mówią ze to moze być na tle psychicznym i nikt nie chce podjąc się leczenia a ociec mój cierpi .Kto mi może cos poradzic.Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×