Obrzęk szpiku kostnego o niejednoznacznym tle

u?ytkownik
benia

Prosze o porade w sprawie RM kolana .Syn miał artroskopie kolana w lutym od marca jest na lekach p.bolowych .RM lewego stawu kolanowego wykazuje niejednorodny sygnał tkanek miękkich wypełniających zachyłek podrzepkowy,co może mieć związek z przebytym zabiegiem.W przynasadzie kości udowej i jej kłykciu przyśrodkowym widoczne sią nieregularne obszary przemawiające za obrzękiem szpiku kostnego o niejednoznacznym tle,być może odczynowym.Nie mogę skontaktować się z lekarzem operującym ,a syn ma serie zabiegów i nie wiem czy mu nie zaszkodzą/magnetron,galwanizacja i solux/.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Zabiegi rehabilitacyjne w tym przypadku nie powinny na pewno zaszkodzić. Opis RM wskazuje na stan zapalny w zakresie stawu kolanowego oraz okolicznych częściach kości. Taki stan wymaga leczenia zachowawczego czyli rehabilitacji i leków stosowanych miejscowo i ogólnie.

u?ytkownik
wioletta

Witam panie doktorze,proszę o pomoc w ocenie mojego stanu zdrowia,jestem juz po czterech operacjach na kregosłup ledzwiowy,odcinka L5 S1.wizyte mam dopiero za 3tyg.u mojego neurochirurga,dosc dużo przeczytalam na temat tego co jest w moim opisie rezonansu magnetycznego,ale jednoznacznej odp.co mi moze byc nie ma..
zwezenie przestrzeni miedzytrzonowej L4 L5 z niewielkiego stopnia sfaldowaniem pierscienia wloknistego,bez objawow konfliktu uciskowego.w sasiedztwie tarczy widoczny obrzek szpiku w warstwie ok.14mm.sugerujacy proces zapalny spondylodiscitis.panie doktorze prosze o pomoc,co mam dalej robic?czy wczesnie pojechac do mojego lekarza?z gory serdecznie dziekuje za pomoc

u?ytkownik
stapler

Radziłbym wcześniej pojechać do swojego lekarza. Oznacza to stan zapalny w zakresie szpiku kostnego co wymagałoby podania silnych leków przeciwzapalnych. O wszystkim zdecyduje dokładnie lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.

u?ytkownik
wioletta

Dziekuje za szybka odpowiedz,wioletta

Twoja odpowiedź