Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowe w zakresie stawu kolanowego


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech tygodni mam ból kolana na początku był niewielki ale boli mnie coraz bardziej.Przy zginaniu i prostowaniu kolana strzela i przeskakuje mi boleśnie.Dostałam skierowanie na rtg.Wynik:wpuklenie i sklerotyzacja powierzchni stawowej kłykci kości piszczelowej.Zaostrzenie wyniosłości miedzykłykciowej.Zagęszczenie struktury tylnej powierzchni pzepki-zwyrodnieniowe.Chciałam zapytać co oznacza ten wynik?Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza zmiany zwyrodnieniowe w zakresie stawu kolanowego, które mogą powodować dolegliwości jakie Pani opisuje. Trzeba z tym problemem udać się do ortopedy. Zapewne zastosuje leki w formie iniekcji dostawowych i być może zleci rehabilitację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad miesiąc temu miałam zapalenie stawu kolanowego,2 dni temu w pracy coś mi jakby strzyknęło lub przeskoczyło w kolanie,dostałam skierowanie na RTG i opis jest,że mam zmiany zwyrodnieniowe lewego stawu kolanowego w postaci zaostrzenia wyniosłości międzykłykciowej.Co to oznacza,i jak się to leczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo częsta postać zwyrodnienia stawu kolanowego. Nie ma specjalnego sposobu leczenia tego stanu. Oczywiście trzeba odciążać staw kolanowy (praca nie na stojąco), unormowanie wagi ciała, zabiegi rehabilitacyjne, ewentualnie blokady do stawu kolanowego z odpowiednich leków przeciwzapalnych. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam 18 lat i już 7 lat mam chore kolano.. lekarze dopiero teraz zaczeli interesować się tą sytuacją jak zaczęło mnie boleć kolano i jak prawie nie mogę nim poruszać. Mieszkam na 3 pietrze w bloku i często dojście zajmuje mi dłuższą chwilę bo za bardzo boli mnie kolano. odebrałam wyniki RTG stawu kolanowego i mam podobno niewielkie wyostrzenie guzka międzykłykciowego przyśrodkowego kości piszczelowej prawej i moja rzepka jest wyżej położona niż powinna. Nie wiem ci to znaczy już sama nie wiem gdzie szukać bo boję się że niedługo bd tam zmiany zwyrodnieniowe a podobno to torbiele. co mam robić by było dobrze? z góry dziękuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×