Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz poza otrzewną u 9 latka


Gość Anna_MD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój syna od 1.5 ma zdiagnozowanego guza poza otrzewną po stronie prawej. Guz jest umiejscowiony przy naczyniach nerkowych, głównej żyle dolnej oraz kręgosłupie. Guz podobno jest niezłośliwy, ale syn ma zmiany w kościach, bóle brzucha, bóle biodra prawego czasami przestaje chodzić. (obraz jak przy zapaleniu stawów - niestety wykluczone) Nie będę pytała dlaczego lekarze nie chcą podjąć się operacji bo to już wiem, że może jej nie przeżyć a jak cudem przeżyje to może być roślinką i że bez przerzutów ma kilka lat życia. Chcę wiedzieć tylko ile znacie takich przypadków u dzieci i ile dzieci przeżyło taką operację. Czy są zagranica jkaies kliniki które specjalizują się w tak trudnych operacjach i czy to jest bardzo poważna choroba bo jakoś nadal mi się wierzyć nie chce. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anna _md

Wynik z badania: Zmiana średnicy 3cm, utkanie nowotworu mezenchymalnego wrzecionowatokomórkowego z różnicowaniem nerwowym (z obecnością komórek zwojowych ). Nie stwierdza się obszarów dojrzałego neuroepithelium. Obraz morfologiczny odpowiada Ganglioneuroma. S-100 +++ Chromogranina +++ pgn 9.5 (-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam polecam klinikę w Warszawie na ulicy Banacha 1 a nr tel.22 599 28 57tel.(22) 599-25-75 i wspaniałego wybitnego profesora i cudownego człowieka szefa KATEDRY I KLINIKI NEUROCHIRURGII Kierownik: prof. dr hab. n. med. Andrzej Marchel ul. Banacha 1a, tel.(22) 599-25-75 fax. (22) 599-15-74 Piętro VIII Blok &#8222*B&#8221* w razie pytań proszę pisać Pozdrawiam i trzymam kciuki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wdzięczny rodzic

Polecam Prokocim w Krakowie, że tak powiem cudotwórcę doc. Adama Byśka Dzięki Wybitnemu specjaliście nasz Syn po zabiegu neuroblastomy st IV po zabiegu w 1998 r. ma sie bardzo dobrze i dziś ma 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×