Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie, swędzenie i szczypanie szwów po zabiegu gruczołu Bartoliniego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem po zabiegu zapalenia gruczołu bartoliniego już po raz 2. Pierwszy raz mialam 3-4 lata temu ten zabieg. niecałe 2 tyg temu mialam kolejny. Tylko że kiedyś szwy były na zewnatrz, teraz są wewnątrz. Dlaczego ? Mam szwy rozpuszczalne ale nie czuje jakby mnie ciągneły. Tylko bardzo mnie piecze, swędzi, szczypie. Od 3 dni leci mi krew ale nie z pochwy tylko jakby z cewki moczowej. Jest to tak dla mnie duży ból i jestem tak wystraszona że nie wiem co mam zrobić. Co stosować? Czy ta krew jest normalna ? Czekam na szybką odpowiedz. Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie szwów zależy od techniki operacyjnej. Pewnie wcześniej torbiel została usunięta i rana zaszyta, a teraz zostało miejsce po torbieli wszyte w głąb (taka technika operacyjna). Raczej 2 tygodnie po zabiegu nie powinno występować duże krwawienie i dolegliwości. Może doszło do nadkażenia rany. Radzę w tej sprawie skonsultować się pilnie z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aneta maków

Witam. Ja tez należe do grupy bartolinek:). jestem juz tydzien po zabiegu i czuje sie super. Zalapnie zrobiło mi się po wakacjach w Turcji (inna flora bakteryjna) wcześniej jakieś 4 latat temu miałm tylko nie wileką torbiel, która znikneła po braniu agumentinu 875mg+125mg, niestety na wakacjach doszło do zapalenia tego gruczołu, miałam kłopoty z siadaniem i chodzenieniem. Trafiłam do bardzo dobrego lekarza który pokierował mnie do szpitala w którym sam pracuje. Tam świetna pani doktor zobiła zabieg przy znieczuleniu ogólnym(nic nie bolałao i nic sie nie pamieta), nacieła ropień, wyczyściła i załozyła dwa szwy(rozpuszczalne) Zabieg był o północy a rano juz miałam wypis do domku. Dwie doby po takim zabiegu mozna juz normalnie funkcjonować. Apeluje do was dziewczyny nie czekajcie z tym długo i nie myślcie że jak juz jest zapalnie to antybiotyk pomoże, NIE POMOŻE!!! Wiem że może mi się to odnowić ale juz nie mam stracha przed samym zabiegiem. Pozdrawiam i nie dajcie się lekarzon odprawić z kwitkiem. Każde zapalnie tego gruczołu musi skończyc się zabiegiem, inaczej bedziecie strasznie cierpnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×