Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie z ciezką postacią OZT i dlaczego przetoka jest ważna


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat ma 34 lata i ciezkie ostre zapalenie trzuski, marskosc watroby. Lezy w szpitalu juz 60 dobe, zywienie przez ten czas tylko dojelitowo. Spadek masy ciala ok 25 kg.Przeszedl ok 5 operacji. W 25 dobie odma oplucnowa to dzis dren zalozony. 5 dni temu mial operacje, ale zaliczona zostala do nie udanych bo chirurg nie dostal sie do przetoki a bylo to podobno konieczne. Przed operacja mial sie nawet zewnetrznie dobrze, nie mial goraczki, cisnienie i tetno w normie. Chce zeby zyl i nie wiem juz co robic. Chce tylko wiedziec czy ma jakies szanse na przezycie i czy ta przetkoka nie zamknie sie sama? Co sie bedzie dzialo w nastepstwie jakie jeszcze powiklania? Kiedy wreszcie bedzie wiadomo czy sá jakies szanse na uratowanie go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata miał OZT martwiczo-krwotoczne. Ma 52 lata. chorował pół roku. Miał operację usuwania ropni na trzustce, potem 3 tygodnie płukania trzustki (wypłukiwania martwicy). Też mu się zrobiła przetoka trzustkowa (z brzucha wypływał ponad 1l soku trzustkowego dziennie). Spadek masy ciała 15kg (z 80kg). Zajmował się nim profesor z Pomorskiej Kliniki Akademii medycznej w Szczecinie. W szpitalu spędził ponad 3 miesiące (z przerwami). Obecnie czuje się już znacznie lepiej. Przetoka zamknęła się sama. Chociaż mówili, że raczej się nie zamknie. To bardzo ciężka i długotrwała choroba. Ale nawet w najgorszej postaci (taką miał mój tata) można z tego wyjść. Twój brat jest młody, co znacznie zwiększa jego rokowania. Ale uzbrojcie się w cierpliwość, bo to trwa strasznie długo, jest wyniszczające dla organizmu i ta choroba daje dużo nieprzyjemnych niespodzianek i powikłań. Powodzenia i dużo cierpliwości życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×