Guzek dysplastyczny w piersi

u?ytkownik
Monika

Witam!
Jestem 32-letnią mamą dwójki dzieci .
Pięć lat temu wykryto u mnie w prawej piersi na 2-giej guzek mastomatyczny,gruczołowy 12,5x8,3 mm.
Trzy lata temu zrobiłam badanie kontrolne usg-Wprawym sutku na 12-tej torbielka 5 mm.
W lipcu 2010 roku zrobiłam kolejne usg sutków- w prawym sutku na 1-szej guzek dysplastyczny 11 mm o cechach łagodności.Skóra,tkanka podskórna oraz węzły chłonne pachowe nie podejrzane,wielkości do 12 mmpo prawej stronie.
Powiedział mi pan doktor , że muszę zrobić biopsję piersi. Czy ten guzek jest niepokojący? Czy powinnam się poddać owej biopsji?
Proszę o jak najszybszą odpowiedź , jestem zaniepokojona tym guzkiem.
Pozdrawiam

Reklama
u?ytkownik
stapler

Guzek raczej nie wzbudza podejrzeń nowotworu złośliwego. Jednak, aby ostatecznie wykluczyć taką diagnozę radzę wykonać biopsję tego guzka.

u?ytkownik
Ewelina

Witam!
u mnie również wykryto owy guzek dysplastyczny - pierś prawa na godz.15, mam 33 lata i dwoje wspaniałych dzieci, ale do rzeczy zrób dziewczyno tę biopsję ja jestem już po i przynajmniej śpię *w miarę spokojnie* ponieważ to badanie dosyć dokładnie określa czy owy guzek zawiera czy nie komórki nowotworowe. Samo wykonanie biopsji (ja miałam BAC-cienkoigłową) nie jest bolesne, można je porównać do zastrzyku.
Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam

u?ytkownik
Karolina

Witam. Ostatnio byłam na USG piersi. W lewej lekarz wykrył znianę 9mm na 3mm. Bylam na konsultacji u chirurga onkologa, zalecił mi on wykonanie biopsji cienkoigłowej pod USG. Wynik jest taki: Guzek dysplastyczny, obraz cytologiczny odpowiada zmianie o charaketrze łagodnym. Co oznacza to stwierdzenie guzek dysplastyczny? Czy mam sie go bać? prosze o odpowiedz. pozdrawiam.

Twoja odpowiedź